172 Het Huishoudelijk Orgaan, waarvan de Redactie wordt gevoerd door het Bestuur, verschijnt zoo vaak het Bestuur dit gewenscht acht. Het verslag van het deel der Algemeene Vergadering, dat toegankelijk is alleen voor de gewone leden, wordt er zoo spoedig mogelijk in opgenomen. De Voorzitter brengt eerst punt f-1. in bespreking en verwijst naar de toelich ting op den beschrijvingsbrief der vergadering. Hij deelt mee, dat het Bestuur in dit voorstel nog een redactiewijziging wenscht aan te brengen, waardoor de laat ste zinsnede worde gelezen als volgt: „in den regel worden opgenomen in het Huishoudelijk Orgaan". De heer De Korver zegt, dat zijn bezwaren tegen het voorstel zijn onder vangen door het invoegen der woorden „in den regel". Naar Spr. s meening die nen artikelen over de organisatie ter kennis van de autoriteiten te worden ge bracht. Voorstel l-lwordt hierop zonder stemming aangenomen. De Voorzitter licht punt f-2. toe, waarvan de strekking is, dat het Huishoudelijk Orgaan voortaan niet meer in den handel zal zijn. Natuurlijk is het Bestuur wei van plan, het H. O. zoo ruim mogelijk te verspreiden. Naar onze meening dient evenwel deze verspreiding in handen van het Bestuur te blijven; artikelen over dc organisatie van het Kadaster, die in het H. O. zullen worden geplaatst, zullen zeker door ons aan de autoriteiten worden toegezonden. De heer De Korver wil dit gaarne aan de prudentie van het Bestuur over laten. De heer Smit heeft bezwaren tegen dit bestuursvoorstel, dat Spr. buitenge woon onaangenaam heeft getroffen. Voor enkele jaren is ditzelfde punt in de vergadering ter sprake geweest bij de behandeling van een voorstel-Breda, dat hetzelfde beoogde als dit bestuursvoorstel. De algemeene vergadering heeft toen dat voorstel verworpen en het Bestuur dient zich aan dat vergaderingsbesluit te houden. De motieven tegen het voorstel zijn thans in nog sterkere mate aanwezig dan destijds. Spr. verzoekt daarom het Bestuur het voorstel terug te willen nemen. De Voorzitter is van meening, dat de toestand thans anders is dan in 1930 bij de bespreking van het voorstel-Breda. Toen was het H. O. opgenomen in het Tijdschrift, terwijl het thans afzonderlijk wordt uitgegeven. Het vorig jaar is het uit het Tijdschrift gelicht en reglementair zou het nu alleen aan de gewone leden mogen worden toegezonden en aan eventueele abonné s. Daar er echter geen abonné's waren, heeft het Bestuur de verdere verspreiding, buiten de gewone leden, zelf ter hand genomen. Als we het in den handel zijn van het H. O. zouden handhaven, zou er voor vertrouwelijke mededeelingen aan de gewone leden nog een afzonderlijke bekendmaking door middel van circulaires moeten worden inge steld. De heer Smit zegt, dat de kracht van het Orgaan ligt in de publiciteit. We moeten de openbaarheid niet prijsgeven, waardoor we de Pers ook niet meer zou den kunnen bereiken. Dat zal gebeuren, als we er een onderonsje van maken. Geheimhouding is toch niet verzekerd, daar het H. O. als drukwerk wordt ver zonden. Eventueele vertrouwelijke mededeelingen dienen in gesloten couvert aar, de leden te worden toegezonden. Het gehalte van het H. O. zal door de overbren-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 182