173 ging van artikelen uit het Tijdschrift beter worden, maar dan dient dit Orgaan ook openbaar te blijven. Bespreking van kadastrale zaken moet ter kennis van buitenstaanders worden gebracht en daarom kunnen we het openbaar cachet van het H. O. niet prijsgeven. De Voorzitter voelt wel wat voor de openbaarheid, die de heer Smit ver dedigt. Hij meent echter, dat deze in het voorstel van het Bestuur evengoed is verzekerd, doordat het Bestuur wel zal zorg dragen voor de noodige publiciteit. Spr. wil echter gaarne de beslissing aan de vergadering overlaten. Het Bestuursvoorstel 1-2. wordt hierop aangenomen met 46 stemmen voor, 32 stemmen tegen en 11 stemmen blanco. g. Voorstel van het Bestuur. De Algemeene vergadering besluit, het Bestuur te machtigen, om met de Ver- eeniging van Civiel-Landmeters en met de Vereeniging „Geodesie" te Wagenin- gen regelingen te treffen voor collectieve abonnementen op het Tijdschrift tegen gereduceerden prijs. De Voorzitter licht dit punt toe. Een groote categorie van personen, die daar voor wel in aanmerking zouden komen, is geen abonné op het Tijdschrift, n.l. de studeerenden te Wageningen en de pas afgestudeerden. Dit spruit eensdeels voort uit onbekendheid en anderdeels uit een zeker onvermogen. De bedoeling van ons voorstel is nu, hen tot vaste abonné's op te kweeken, door hen aan het Tijd schrift te wennen, in de hoop, dat ze het later niet meer zullen willen missen. De juiste vorm en prijs zou aan het bestuur kunnen worden overgelaten. Het Bestuur heeft dit voorstel vóór deze vergadering nog met de Redactie van het Tijdschiift besproken en tengevolge daarvan stelt het Bestuur voor, het algemeener te maken en te doen luiden als volgt: „De Algemeene Vergadering besluit, het Bestuur te machtigen, om rege lingen te treffen voor abonnementen op het Tijdschrift tegen gereduceerden prijs". Dit voorstel wordt hierna zonder discussie en zonder stemming aangenomen. h. Voorstel van het Bestuur. De Algemeene Vergadering besluit, aan de Vereeniging van Civiel-Landmeters ter tegemoetkoming in de op- en inrichtingskosten, een donatie van 100.te geven. De Voorzitter zegt, dat uit de punten g. en h. blijkt, dat de belangen van de Wageningers ons wel ter harte gaan. Het Bestuur heeft herhaaldelijk getracht, aan het Departement iets voor de afgestudeerden te bereiken, voornamelijk door aan te dringen op aanstelling van adspiranten. Individueel hebben vele landmeters van het Kadaster de jongelui geholpen, maar met dat al bleef hun toestand vrij hopeloos, voorzoover zij niet een of andere betrekking konden vinden. Geen won der, dat zij aaneensluiting zochten om hun materieele belangen te behartigen. Samenspreking met K. en L. ware hierbij wel aan te bevelen geweest; het ligt echter naar onze meening toch op den weg van onze Vereeniging om te trachten, de leden der Vereeniging van Civiel-Landmeters zoo goed mogelijk op gang te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 183