175 zoon examen door onze vereeniging in de afdeelingen ter sprake te brengen. De Motie-Den Haag bracht echter deze zaak reeds op de Agenda van deze ver gadering. Het Bestuur heeft deze Motie overgenomen, maar stelt daarbij voor, dat we ons thans alleen uitspreken over de wenschelijkheid van een examen en dat we een volgend jaar met een definitief voorstel komen, ontworpen door een te benoemen commissie. Het Rapport dezer Commissie kan dan vóór de volgende vergadering eerst in de afdeelingen worden behandeld. De uitwerking van de regeling van het examen en vooral van het programma zal nog vele moeilijk heden geven, die door de Commissie moeten worden opgelost. Spr. stelt voor, thans niet over die programpunten te debatteeren en alleen te spreken over de wenschelijkheid van het instellen van een dergelijk examen. In verband daarmee wordt het voorstel door het Bestuur gewijzigd door de laatste zinsnede te doen luiden als volgt: „dat op de volgende jaarvergadering aan de hand van een uitgewerkt voor stel de practische uitvoering definitief beoordeeld kan worden." Dit voorstel wordt zonder discussie en zonder stemming aangenomen. k. Voorstel van de afdeeling Roermond. De Algemeene Ledenvergadering, van oordeel, dat het niet gewenscht is, de veldassistenten te recruteeren uit het corps teekenaars van het Kadaster, draagt het Bestuur der Vereeniging op, ervoor te ijveren, dat als veld- assistent worden benoemd jongelui met diploma M.T.S. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur naar aanleiding van het besluit der vorige algemeene vergadering er reeds bij het Departement op heeft aangedrongen, ook een proef te nemen met de opleiding van v.a. buiten het corps teekenaars, waarbij wij er op wezen, dat de oudere teekenaar een te dure kracht is voor v.a., terwijl ook de beste assistentie daardoor van het kantoor wordt gehaald. Voorloopig schijnt het Departement het bij de teekenaars te willen houden. Uit de besprekingen, die het Bestuur heeft gehouden met de Landmeters, belast met de opleiding der Veldassistenten, is gebleken, dat er lang geen eenstemmig heid heerscht omtrent het werk dat de v.a. moet verrichten. Wij kunnen daarom nog niet uitmaken, welke vooropleiding het meest gewenscht geacht moet wor den, en het lijkt ons het beste, eerst eens te zien, hoe zich de proef met v.a. verder in de praktijk ontwikkelt, voor we over de eischen van de vooropleiding gaan spreken. Bovendien komt het ons gewenscht voor, eerst te beslissen over de in stelling van een examen, bedoeld in voorstel j„ hetgeen op de volgende vergade ring zal geschieden. Het Bestuur geeft daarom de afd. Roermond in overweging, het voorstel in te trekken. Wij zullen inmiddels werkzaam blijven in de richting, door de vorige vergadering aangegeven, n.l. aandringen op een proef met v.a. buiten de teeke naars. De heer A 11 e m a verklaart hierop namens de afd. Roermond, dat het voorstel wordt ingetrokken. Causerie van den heer C. J. K 1 u v e r s, Lector aan den Landmeterscursus, verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 185