177 maken tusschen dit maagdelijke terrein en andere gebieden, waar zuivering aan de invoering vooraf zou moeten gaan. Spr. wijst verder op het bezwaar van het hebben van twee stelsels naast el kaar in plaats van één recht in het geheele land. Naar Spr.'s meening moet onze Vereeniging zich niet mengen in deze academische strijdvraag en zeker in dezen tijd geen actie beginnen op dit terrein. De heer K 1 u v e r s antwoordt, dat zijn ideaal niet is de invoering van het Tor rensstelsel in het geheele land, maar wel invoering daar, waar het te krijgen is. Inderdaad komen onder het huidige stelsel niet veel processen voor, maar er zijn wel vele moeilijkheden, zooals Spr. nader uiteenzet. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur dankbaar is voor de gehoorde beschou wingen en deze zaak nader zal bekijken. m. Bepaling plaats van bijeenkomst in 1934. Het Bestuur stelt, wegens het Jubileum, voor, de vergadering te houden in de maand October 1934 te 's-Gravenhage. De Voorzitter licht dit voorstel toe. De oprichtingsvergadering onzer Vereeni- ging is gehouden in de maand October 1884. Hoewel de Vereeniging volgens de Statuten is gevestigd te Amsterdam, leek het ons gewenscht de herdenking te houden te s-Gravenhage. Het ligt toch in de bedoeling om dan met de Vereeni ging in het openbaar te treden en omdat we daarbij prijs zullen stellen op aan wezigheid van autoriteiten, lijkt Den Haag ons de aangewezen plaats. Het voorstel wordt zonder discussie en zonder stemming aangenomen. n. Bespreking van de viering van het jubileum bij het 50-jarig bestaan in 1934. Het Bestuur stelt voor: 1. De Redactie van het Tijdschrift te verzoeken, de 5e aflevering van het Tijd schrift 1934 te laten verschijnen als Jubileumnummer en hiervoor een bedrag van 500.— extra uit het Jubileumfonds beschikbaar te stellen. 2. In 1934 onmiddellijk na de Algemeene Vergadering, te houden een .buiten gewone bijeenkomst" van onze Vereeniging met genoodigden, ter herdenking van het 50-jarig bestaan en om daarin een overzicht te geven van het werk en het streven onzer Vereeniging op technisch, juridisch en administratief gebied. 3. Een feestelijken maaltijd te organiseeren. 4. Een gedenkbord te laten vervaardigen ter herinnering aan het 50-jarig be staan onzer Vereeniging. De Voorzitter zegt, dat de herdenking waardig en sober zal moeten zijn en zoo veel mogelijk dienstig worden gemaakt aan het doel van onze Vereeniging, n.l. het bevorderen der belangen van het Kadaster en het verspreiden van kennis van het Kadaster en de Landmeetkunde. Vandaar het voorstel tot het uitgeven van een Jubileumnummer van het Tijd schrift en het houden van een buitengewone, eenigszins plechtige bijeenkomst van onze Vereeniging. Wij zouden op deze bijeenkomst behalve een herdenkingsrede een tweetal rede-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 187