i8o het Kadaster. Spr. zal gaarne zijn denkbeelden hierover in het Tijdschrift uiteen zetten. De heer Tienstra gelooft, dat de heer Smit de zaak op de juiste wijze ziet, maar wij zijn daar momenteel nog niet aan toe. Spr.'s bedoeling was slechts, voor de jongelui een werkkring te vinden. De Redactie zal gaarne de beschouwin gen van den heer Smit in het Tijdschrift een plaats geven. De Voorzitter zegt, dat de heer Smit een vraagstuk heeft ter sprake gebracht, dat we niet in korten tijd kunnen afhandelen. Het vraagstuk heeft reeds de aan dacht van het Bestuur, zooals uit Spr.'s openingsrede en uit enkele agendapunten is gebleken. Het verheugt ons, dat we hierover een artikel in het Tijdschrift van de hand van den heer Smit tegemoet kunnen zien. Deze zaak moet zeer nauw gezet bekeken worden en we kunnen daarbij gebruik maken van de ervaringen, in Duitschland opgedaan. Het doen eindigen van het kadastrale monopolie kan op twee manieren geschieden: door een instituut van particuliere landmeters in te stellen, of, op beperktere wijze, door aanstelling van landmeetkundigen alleen in dienst van andere overheidslichamen. Het lijkt Spr. het beste toe, thans eerst het artikel van den heer S m i t af te wachten. De heer Hoving ondersteunt het betoog van den heer Tienstra. De af gestudeerden kunnen niet wachten tot een regeling van het instituut van particu liere landmeters zal zijn vastgesteld. p. De Voorzitter sluit hierna de vergadering met een woord van dank aan de leden voor de groote belangstelling. Almelo, Sept. 1933. De Secretaris, J. F. JONGEDIJK. NASCHRIFT. Op den tweeden dag hebben de bezoekers der vergadering een excursie ge maakt, welke was georganiseerd door de afd. Amsterdam. Verscheidene dames der leden namen hieraan deel. Door het Gemeentebestuur van Amsterdam was een Boottocht door de Havens aangeboden, waaraan was verbonden een bezoek aan de Ford-Fabrieken. Deze Excursie is voortreffelijk geslaagd en werd door de deelnemers buiten gewoon gewaardeerd! Het Bestuur heeft later schriftelijk zijn dank betuigd aan het Gemeentebestuur van Amsterdam, aan de Directie der Ford-fabrieken en aan het Bestuur der Af- deeling Amsterdam.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 190