LA ND MEE TKUNDE. Mededeeling. Drie elkander aanvullende coördinatografen. De Werkstatte [ür Prazisionsmechatiik Haag-Streit te Bern ver vaardigt drie nieuw geconstrueerde kaarteergereedschappen, die verdienen hier in onderling verband te worden besproken, want het afwisselend gebruik, dat men ervan kan maken, biedt nieuwe moge lijkheden en vereenvoudigingen bij het kaarteeren van meetpunten op plans. Het zijn: 1. de ruitpuntenmal (Koordinaten-Netzschablone) 2. de rechthoekige coördinatograaf (Orthogonalkoordinatograph), 3. de poolcoördinatograaf (Polarkoordinatograph) Ofschoon de Redactie geenerlei verantwoordelijkheid draagt voor den inhoud van niet van haar uitgaande bijdragen, die voorzien zijn van den naam van den schrijver, en zij zich bewust is van de taak, in het aan haar zorgen toever trouwde tijdschrift zooveel mogelijk gelegenheid tot onbelemmerde meenings- uiting te bieden, wenscht zij echter te verklaren, dat een wijze van critiek oefe nen, zooals voorkomt in de vierde alinea van blz. 136 van dezen jaargang, vol gens haar, onnoodig kwetsend is. Zij betreurt, dat de schrijver heeft gemeend, zijn critiek in dezen vorm te moe ten kleeden. De zeer late ontvangst van de kopij en het overigens actueele karakter van den inhoud der bijdrage, maakten het niet wel mogelijk, het bovenstaande on middellijk als noot onder het artikel te plaatsen. De Redactie, J. M. TIENSTRA. Dipl.-Ing. W. LANG te Bern. (Vertaling van een in de Nos. 6 en 7, jaargang 1933 van het Schweizerische Zeitschrilt für Vermessungswesen und Kulturtechnik verschenen artikel).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 195