202 Overleden op 29 September 1933 te Hannover, in den ouderdom van 60 jaar: Hermann Blumenberg, vereideter Landmesser und Eisenbahnamtmann i.R., redacteur van de „Allgemeine Vermessungs-Nachrichten". Overleden te Winschoten op 22 November 1933, in den ouderdom van 62 jaar: J. W. ten Braak, lid van de Provinciale Staten van Groningen, oud-landmeter van het kadaster, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Groningen en bestuurs lid van vele vereenigingen en commissies. Benoemd tot hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, met ingang van 1 October 1933, om onderwijs te geven in mineralogie, petrologie, geologie en agrogeologie: Dr. Ir. C. H. Edelman te Amsterdam. Benoemd tot landmeter, chef van de onderafdeeling Landmeten van den Dienst der Publieke Werken van de Gemeente Amsterdam, met ingang van 1 Decem ber 1933: A. ten Have, c.i., chef van den Landmeetkundigen Dienst van het Grondbedrijf der Gemeente Haarlem. In dienst getreden bij de Gemeente Ermelo, met ingang van 1 October 1933, voor het maken van uitbreidings- en verkavelingsplans, enz.: P. Ilmer, civiel- landmeter te Oosterbeek. Verplaatst, met ingang van 1 November 1933, de landmeters van het kadaster C. A. M. Oosterman van Maastricht naar Maastricht I en M. H. F. Meertens van Maastricht naar Maastricht II; de teekenaars van het kadaster W.H.Reijn- ders van Maastricht naar Maastricht I en P. S. Teeling van Maastricht naar Maastricht II; de boekhouder ten kantore van de hypotheken, enz. D. Binkhorst van Deventer naar Utrecht. Eervol ontslagen met ingang van 1 Januari 1934: C. A. Abbing, hoofdinspec teur der registratie en domeinen bij het Departement van Financiën, met dank betuiging voor de vele en belangrijke diensten in verschillende functies door hem aan den lande bewezen. Eervol ontslagen wegens overcompleet, met ingang van 1 Januari 1934: E. W. Looyen, landmeter van het Kadaster te Benkoelen. Verleend wegens zesjarigen dienst, 8 maanden verlof naar Europa aan F. James, landmeter van het Kadaster te Malang, met 16 Mei 1934; aan C. Westhoff, landmeter van het Kadaster te Pontianak, met 20 Juli 1934. In Europa met verlof aangekomen: Th. E. Stam, landmeter van het Kadaster te Magelang, villa Thérèse, Avenue Francois Tuby te Cannes, la Bocca (Frankrijk). Opgericht te Akkrum een landmeetkundig bureau, onder leiding van de civiel- landmeters R. F. de Jong te Akkrum en K. E. Renkema te Holwierde (Gr.). Landmeterscursus, verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen: Geslaagd voor het examen na de tweede studieperiode (diploma van landmeter), Nederlandsche richting: W. J. Hemmes en R. F. de Jong-, Nederlandsch-Indische richting: P. W. J. Joostenvoor het eerste gedeelte van bovengenoemd examen, Nederlandsche richting: Th. W. Harmsen en S. Riedstra-, voor het examen na de eerste studieperiode: L. J. Jochem-, voor het eerste gedeelte van laatstgenoemd examen: G. Bierma, W. de Groot en R. J. Rienks. Bevorderd tot reserve-eerste luitenant voor speciale diensten, bestemd voor

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 212