tijden wel tot twijfel moeten komen, of er voor hen nog plaats in onze samenleving is, nieuwe perspectieven worden geopend. Delft, 25 Oct. 1932. J. G. FORTUIN. Bestuursmededeelingen. 28 Aan Zijne Excellentie, den Minister van Financiën, te 's-Gravenhage. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, welke vereeniging werd goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 4 December 1887 N°. 23, en laatstelijk werd erkend bij Koninklijk Besluit van 26 Mei 1914 N 41, dat de technische werkzaamheden bij het Kadaster moeten worden verricht met inachtneming van de voorschriften vervat in de „Handleiding voor de Technische Werkzaamheden", dat deze handleiding dateert van 1902, dat deze handleiding zoozeer verouderd is, dat vele harer voorschriften nauwelijks meer gevolgd kunnen worden en in de praktijk grootendeels ook niet meer ge bruikt worden, dat vele nieuwe berekeningsmethoden en instrumenten niet vermeld zijn, dat het ten zeerste gewenscht is ter bevordering van een gelijkvormige en economische wijze van werken bij het Kadaster, dat algemeene nieuwe voor schriften worden gegeven, dat verder ook andere diensten, die metingen verrichten, welke later in het Kadaster moeten worden overgenomen, eenvormig naar zulke voorschriften moeten kunnen werken, dat ons Bestuur een en ander uitvoeriger in een bijgevoegde memorie heeft toegelicht, Redenen waarom het de vrijheid neemt, Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken, wel maatregelen te willen nemen, om te komen tot invoering bij het Kadaster van een nieuwe Handleiding voor de Technische Werkzaamheden. 't Welk doende, Leeuwarden, 12 November 1932. (w g.) O. J. JONAS, Voorzitter. Almelo, Hofkampdwarsstraat 2a. (w.g.) J. F. JONGEDIJK, Secretaris. MEMORIE VAN TOELICHTING, behoorende bij het request der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde aan Zijne Excellentie, den Minister van Financiën, d.d. 12 Nov. 1932. De Handleiding voor de Technische Werkzaamheden (H. T. W.) verscheen in 1902 en zij bevat de voorschriften, die in acht zijn te nemen bij de werkzaam heden tot verbetering van het Kadaster. Bij de invoering hadden deze voorschriften vrijwel alleen belang voor de her metingen, maar door de verbetering van de opleiding der Landmeters, door de vervolmaking van de instrumenten, door de publicatie van de volledige uitkomsten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 32