De volgende onderhandsche akte is overgeschreven om een uitweg uit de moeilijkheden van probleem I te vinden 54 inzending tegemoet wegens het vele werk, verbonden aan nauwgezette bestudeering van de oplossingen. Het doet ons leed, te moeten zeggen, dat geen der lezers den weg naar de redactie heeft gevonden. De in werkelijkheid aan het gestelde geval gegtven oplossing laten we hieronder volgen. We hebben deze dus niet kunnen vergelijken met de geesteskinderen van andere lezers, die ongetwijfeld in soortgelijke gevallen wel eens advies gaven aan grondbezitters. Vanwaar dit stilzwijgen, dat de redactie zeker niet had verwacht? Vrees voor het vermelden der namen van inzenders? Wij willen gaarne, desgevraagd, een antwoord opnemen, als afkomstig van „lezer X Vrees voor het begaan van misslagen? Er bestaat nog zooiets als een redactiegeheim! Wij kunnen onzen lezers de verzekering geven, dat wij liever eenige inzendingen hadden ontvangen, die geheel foutief moesten worden geoordeeld en die we dus niet gepubliceerd zouden hebben, dan de ijzige stilte, die gevolgd is op probleem I. Alleen deze bedoeling heeft voorgezeten, onze lezers aan te sporen, eens op schrift te zetten, wat zij in het gegeven geval partijen zouden adviseeren te doen, omdat pas dan men zich bewust wordt van alle moeilijkheden, die zich kunnen voordoen. De redactie, hoewel teleurgesteld, is nog niet ontmoedigd en zet haar pogingen voort, om ook langs dezen weg het Tijdschrift te maken levendiger en belangwekkender, naar ieders aard en aanleg. Moge ons tweede probleem den schrijflust over velen doen vaardig worden. De eerste ondergeteekende, Catharina Oud, zonder beroep, wonende te Overschie, Dorpsstraat 254, verklaart te hebben verkocht en bij deze in eigendom over te dragen aan den tweeden ondergeteekende, Arie van Dalen, koopman, wonende te Overschie, Dorpsstraat 256, die erkent gekocht te hebben en in eigen dom te aanvaarden: een Noordelijk gedeelte, groot ongeveer vijftien vierkante meters, van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Overschie Sectie Cn°2814, zooals dit gedeelte op het terrein door schuttingen is afgescheiden. Partijen verklaren de overeenkomst te hebben aangegaan voor een prijs van vijftig gulden, welk bedrag de verkoopster verklaart van kooper te hebben ont vangen. 1) De derde ondergeteekende, Pieter Oud, bakker, wonende te Overschie Dorpsstraat 254a, te wiens name genoemd perceel bij het Kadaster geboekt staat, verklaart van bovenbedoeld gedeelte geen eigenaar te zijn, daar bedoeld gedeelte bij de eigendomsverkrijging bij akte, overgeschreven in deel 2093 n° 85 had be- hooren te zijn uitgesloten, en geen bezwaren te hebben, dat bedoeld gedeelte op naam van den tweeden ondergeteekende wordt geboekt. Voorts verklaren de tweede en de derde ondergeteekende, dat de grens tusschen hun eigendommen, de perceelen Gemeente Overschie Sectie C n° 2815 eenerzijds en Sectie C n° 2814 anderzijds, voor zoover betreft het gedeelte grens ten Oosten van de op n° 2815 staande steenen schuur, reeds meer dan dertig jaren gevormd wordt door den buitenkant van den Noordelijken muur van het bij den derden ondergeteekende in gebruik zijnde schuurtje en het verlengde daarvan in Oostelijke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 58