58 Berichten. tot 39 horizontaal te laten zetten met een kleinere letter. Het telkens moeten omdraaien van het boekje is niet bevorderlijk voor het aangenaam raadplegen. Overigens kunnen wij den schrijver gelukwenschen met het bereikte resultaat, dat getuigenis aflegt van nauwgezet verzamelen van alles, wat in dezen van belang is voor de kringen, die hij van voorlichting wil dienen. Onzen lezers zij deze uitgave aanbevolen. J. Overleden te 's-Gravenhage op 4 Februari 1933, in den ouderdom van 85 jaar: F. A. Claessen. oud-Ingenieur-Veriflcateur van het Kadaster. In 1867 werd hij benoemd tot Adspirant-Landmeter en in 1870 tot Landmeter, in welke betrekking hij onafgebroken werkzaam was bij den buitengewonen velddienst als leider van hermetingen, totdat hij met ingang van 1 Mei 1894 benoemd werd tot Ingenieur- Verificateur te Dordrecht. In 1906 werd hij verplaatst naar Utrecht en in 1909 naar 's-Gravenhage, welke standplaats hij bekleedde tot 1 Januari 1920, met ingang van welken datum hij eervol ontslagen werd, onder dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. In 1904 werd de Heer Claessen benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Overleden op 7 Februari 1933: Prof. J. van Baren, Hoogleeraar in delfstof-en aardkunde aan de Landbouwhoogeschool en den Landmeterscursus te Wageningen, in den ouderdom van 57 jaar. Overleden te Arnhem op 23 Februari 1933: J. de Koningh, oud-lngenieur- Verificateur van het Kadaster, in den ouderdom van 86 jaar. Bij dit overlijden past ons een oogenblik stil te staan bij de verdienste, die de Heer De Koningh voor de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft gehad. Van hem voornamelijk is het initiatief uitgegaan tot het oprichten van onze Vereeniging. In de Bibliotheek vinden wij een viertal circulaires, onderteekend door den Heer De Koningh en gericht aan zijn ambtgenooten. In de eerste, gedateerd 13 Maart 1884, verzoekt hij ieder, die belang stelt in de oprichting van een vereeniging, waarin de belangen van het Kadaster kunnen besproken en overwogen worden, daarvan aan hem te doen blijken. De tweede circulaire, gedateerd 8 April 1884, was aan een beperkt aantal ambtgenooten gericht met de uitnoodiging in een Voorloopige Commissie zitting te nemen. In de derde, eveneens van 8 April 1884, bestemd voor alle collega's, meldt hij, dat ruim honderd Landmeters aan zijn opwekking hebben gehoor gegeven, en dat allen een Tijdschrift, als orgaan der Vereeniging, ter verspreiding van kennis over onderwerpen op het gebied van het Kadaster en aanverwante instellingen, als hoofddoel op den voorgrond stellen. Hij vraagt voor de oprichting daarvan de medewerking van ieder, die zich daartoe in staat gevoelt. De vierde circulaire, door den Heer De Koningh onderteekend namens de Voorloopige Commissie, bevat een uitnoodiging tot bijwoning eener vergadering te Amsterdam op 20 October 1884 en het „Ontwerp van Statuten voor het Kadasterbond Het is haast onnoodig te vermelden, dat de Heer De Koningh onze eerste Voorzitter is geweest. Met ingang van 1 October 1893 werd hij benoemd tot Ingenieur-Verificateur te Assen, welke standplaats hij be houden heeft tot zijn eervol ontslag, ingaande 1 Mei 1916, met dankbetuiging

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 62