59 voor de door hem gedurende ruim 50 jaren aan den lande bewezen diensten. In 1903 was hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Ook na zijn ontslag bleef zijn belangstelling voor onze Vereeniging, wat hieruit blijkt, dat hij tot aan zijn overlijden buitengewoon lid is gebleven. Het valt te betreuren, dat hij geen getuige meer heeft mogen zijn van de viering van het 50-jarig bestaan der door hem opgerichte vereeniging. Overleden op 1 Maart 1933 in den ouderdom van 91 jaar: L. Beyerinck, oud- Ontvanger der Registratie en Domeinen en oud-Bewaarder van de Hypotheken, enz. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Overleden: A. A. G. J. Soatendijk, oud-Landmeter van het Kadaster te Tiel. Hij werd in 1851 geboren, benoemd tot Landmeter van het Kadaster met ingang van 16 Juli 1875 en op zijn verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 Mei 1917. Eervol ontslagen met ingang van 1 Maart 1933: J. Bouwer, Boekhouder ten kantore van de Hypotheken, enz. te Maastricht. Benoemd met ingang van 1 Maart 1933 tot Bewaarder van de Hypotheken, enz. te Assen: T. Jansen van Gelder, Inspecteur der Registratie en Domeinen te Wageningen; te 's-Gravenhage: H. IV. Hannivoort, Inspecteur der Registratie en Domeinen te Leiden; te Haarlem: A. M. J. van der Heiden, Ontvanger der Registratie en Domeinen te Groningen; te Roermond: W. H. Deuss, Ontvanger der Registratie en Domeinen te Sittard. Benoemd tot Bewaarder van de Hypotheken, enz. te Utrecht: L. G. J. H. Hamelberg, Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amsterdam. Verplaatst de Bewaarders van de Hypotheken, enz. R. A. de Wal van Maastricht naar Groningen en M. A. Hollestelle van Zutphen naar Arnhem; de Landmeter van het Kadaster H. van den Berg, met ingang van 1 Mei 1933, van 's-Graven hage naar Almelo de Boekhouder ten kantore van de Hypotheken, enz. J. J. Lunenberg, met ingang van 1 Maart 1933, van Goes naar Haarlemde Teekenaar van het Kadaster M. Smidt, met ingang van 1 April 1933, van Zutphen naar Almelo. Uitgesteld de verplaatsing van den Landmeter van het Kadaster H. J. Arnold, van Eindhoven naar Maastricht I tot 1 Augustus 1933. Ingetrokken de verplaatsing van Middelburg naar Gorinchem van W. Ritman, Ontvanger der Registratie en Domeinen, tevens Bewaarder van de Hypotheken, enz. Bandmeterscursus. Geslaagd voor het examen na de eerste studieperiode D. P. Hannema, C. Roggeveen, B. H. Rienkes en P. de Withvoor het eerste gedeelte van het examen na de tweede studieperiode, Nederlandsche richting: W. F. van Beek: id., Nederlandsch-Indische richting: E. G. van Riet Paap en G. F. W^itt; voor het examen na de tweede studieperiode, Nederlandsche richting P. Ilmer, S. Rienstra en F. G. C. Rothuizen; id., Nederlandsch-Indische richting: P. Maureau en K. van der Molen. Benoemd in de Commissie voor het in April 1933 te 's-Gravenhage te houden examen voor Teekenaar van het Kadaster (Organisatiebesluit Reg. en Dom. 1924, art. 73): tot lid en voorzitter: L. J. Roborgh, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te 's-Gravenhage; tot leden: S. Eisenga, J. A. M. aan den Dijk en W. Joosten, Landmeters van het Kadaster, onderscheidenlijk te 's-Gravenhage, Gorinchem en s-Gravenhage; tot lid en secretaris: W, Koopmans, Teekenaar van het Kadaster te Utrecht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 63