RECHT EN AD MI NISTRA TIE. 74 Oplossingen gaarne voor i Juli a.s. bij den redacteur van deze rubriek, Bowlespark 12, Wageningen. Inzenders, die het vraag stuk niet willen uitrekenen, kunnen volstaan met het aangeven van de methode. Men wordt verzocht het papier slechts aan één zijde te beschrijven. T. Het vereenigen van perceelen. Eenige opmerkingen over het vereenigen van perceelen. Door de Resolutie van den Minister van Financiën van 16 Sep tember 1931, n°. 12') met betrekking tot de nummering in verband met hypothecaire bezwaardheid en het vereenigen van perceelen, is weer eens de aandacht gevestigd op het vraagstuk van het al of niet wenschelijke van het vereenigen van kadastrale perceelen, een vraagstuk, dat nog wel eens tot verschil van gevoelen heeft aanleiding gegeven. Toen bleek, dat op eenige kantoren over dit, ons allen zoo bekende vraagstuk, moeilijkheden waren gerezen, leek het de Redactie gewenscht, ter zake een paar uiterst bevoegde personen te verzoeken, hun meening daarover te uiten. Wij verheugen ons, thans van de hand der Heeren J. W. van Wiechen, Hypo theekbewaarder te Rotterdam en C. J. Kluvers, Lector te Wageningen, een uiteenzetting te kunnen publiceeren, waarin het voor en tegen terdege van alle zijden wordt belicht. Het bevreemdt ons, dat de Heer Van Wiechen kan schrijven, dat art. 77, lid 20, I. K. bewust niet wordt opgevolgd. Zeer zeker zou er dan aanleiding kunnen zijn, de redactie ervan te verscherpen in den geest, zooals hij aangeeft. Verder staat voor ons vast, dat absoluut bindende voorschriften voor alle ge vallen niet zijn te geven, maar dat hier ruim overleg tusschen landmeter en bewaarder, vóór de toepassing, de eenige weg zal zijn, waarbij èn de hypothecaire admini stratie èn de rechtszekerheid van den grondeigendom, door het verdwijnen der cultuurgrenzen, gelijkelijk kunnen worden gediend. De redactie verwacht, dat deze artikelen niet onopgemerkt zullen blijven en zal gaarne een plaats inruimen aan hen, die van hun meening over dit vraagstuk willen doen blijken. J. Opgenomen in dit Tijdschrift, jaargang 1932, blz. 227. Het heeft eenige bevreemding gewekt, dat deze belangrijke resolutie niet aan de ambtenaren van den landmeetkundigen dienst is ter kennis gebracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 78