77 worde geëischt, en niet een aannemen van het niet bestaan van bezwaren bij vereeniging, zonder meer. Het voorschrift worde in zijn oorspronkelijken toestand hersteldbij het nazien der metings stukken kan dan op het ontbreken dezer aanteekening op het veldwerk worden gelet, zoodat het niet opvolgen van art. 77 lid 20 I. K. door den Ingenieur-Verificateur kan worden opgemerkt. Thans is de al- of niet-naleving van genoemd, voor de hypothe caire boekhouding belangrijk voorschrift bij het nazien der metings stukken door den Ingenieur-Verificateur niet te constateeren. Een preventief toezicht komt mij in deze aangelegenheid niet overbodig voor, tot welk oordeel de praktijk mij heeft gebracht. De bovengenoemde Resolutie van den Minister van Financiën van 16 September 1931 n°. 12 verbiedt letterlijk de vereeniging van perceelsgedeelten, welke met verschillende hypothecaire in schrijvingen zijn bezwaard. Dit beginsel zal wellicht uitzondering kunnen lijden in gevallen, waarin een onbezwaard gedeelte, waarvan mag worden aangenomen, dat het niet in aanmerking komt als een afzonderlijk object voor eerste hypotheek te worden verbonden, tengevolge van stichting één perceel met een bezwaard perceel, dat in een blijvenden toestand is gekomen, moet uitmaken. Onder de gevallen, waarin het beginsel uitzondering lijdt, wordt niet genoemd het geval, dat bij toepassing van het beginsel, aan één gebouw twee of meer kadastrale nummers zullen worden gegeven. De bezwaren voor de hypothecaire administratie wegen zwaarder dan welke andere ook. Het voorschrift brengt de radicale oplossing om besmetting te voorkomen, door eenvoudig elke ver menging van hypothecaire inschrijvingen te verbieden. De voor stelling van het terrein op de kadastrale kaart, en het belasting object hebben daarvoor te wijken. Door den gegeven maatregel zullen de zoogenaamde hulpkaartrecherches in de toekomst tot het verleden gaan behooren. Verschillend bezwaarde perceelen en perceelsgedeelten, waarvan het eigendomsrecht in één hand is gekomen, zullen op de kaart gescheiden moeten blijven. Het gevolg zal zijn, dat de kadastrale kaarten méér perceelen aanwijzen dan in werkelijkheid bestaan, zoodat een maatregel zal zijn te treffen, om de kaart weder met de werkelijkheid te doen overeenstemmen, zoodra de verschillende hypothecaire inschrijvingen zijn doorgehaald, waardoor de lijnen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 81