DIVERSEN. IN MEMORIAM. Dr. W. C. VAN DER STERR. Het is met groot leedwezen, dat wij gewag moeten maken van het overlijden van Dr. W. C. van der Sterr, in leven Directeur van de driehoeksmeting in de Unie van Zuid-Afrika te Kaapstad. Nadat zich bij hem verleden jaar te Kaapstad een ernstige ziekte had geopenbaard, heeft hij tevergeefs getracht in Nederland genezing te vinden. Hij overleed 18 Mei te Amsterdam na een geduldig gedragen lijden. W. C. van der Sterr werd geboren op 28 Februari 1867 te Den Helder, volgde de H.B.S. te Hoorn en vertrok, na het examen van particulier landmeter te hebben afgelegd, in 1889 naar Transvaal. Na daar opnieuw examen te hebben gedaan, werd hij in 1891 toegelaten als gouvernementslandmeter. Hij vestigde zich te Johannesburg als lid van de firma Van der Sterr en Ferguson. Aan dit landmeetkundig bureau werden veel belangrijke werkzaamheden opgedragen, o.a. de hermeting van Johannesburg. In September 1919 werd hij benoemd tot Directeur van de driehoeksmeting in Zuid-Afrika, met standplaats Kaapstad. Als gevolg van de belangrijke diensten, die hij aan de carto grafie van Zuid-Afrika bewees en mede wegens de wetenschap pelijke en moderne wijze, waarop Van der Sterr zich van zijn moeilijke taak kweet, verleende de Universiteit te Kaapstad hem in 1926 den titel van Doctor of science honoris causa. Ondanks de beperkte geldmiddelen en de onmetelijke uitge strektheid van het land is Van der Sterr er in geslaagd, de driehoeksmetingen op een merkwaardig doelmatige wijze te orga- niseeren. Dit was voorzeker geen gemakkelijke taak. Zeer terecht go dat in de geldende erfpachtsvoorwaarden in de groote steden terzake eenige wijzigingen of aanvullingen gemaakt moeten worden, omdat deze het afstand doen door den erfpachter niet kennen, maar wel het eventueel vervallen verklaren door de eigenaresse,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 94