werd dan ook Van der Sterr in de Unie als een autoriteit van den eersten rang beschouwd. Niet alleen in zijn land, doch ook daar buiten was Van der Sterr in vakkringen bekend. Meermalen heeft hij zijn land op wetenschappelijke congressen vertegenwoordigd. Zoo o.a., in de laatste jaren nog, op het congres te Stockholm en op dat te Zürich. Als docent heeft Van der Sterr zijn krachten gegeven aan de opleiding van de landmeters in Zuid-Afrika. Op zijn instigatie was aan de Universiteit van Kaapstad een landmeterscursus inge steld, waaraan hij les gaf. Verschillende keeren had ik het voorrecht, Dr. Van der Sterr te ontmoeten. Zijn gesprekken waren doortrokken van zijn scherp en origineel vernuft. Vooral zijn originaliteit kenmerkte hem. Nimmer bewandelde hij platgetreden paden; steeds wilde hij weten wat hij deed en in elk detail daalde hij af op zijn typische, grondige wijze. Methodisch en scherpzinnig werden de problemen gesteld en tot een oplossing gebracht. Van der Sterr was bovendien begaafd met een sterk gevoel voor het practische. Voor hem bleef steeds het culminatiepunt zijner theorieën de practische toepassing. Zijn onze inlichtingen juist, dan is Van der Sterr een der belangrijkste voortrekkers der landmeetkundige wetenschap in de Zuid-Afrikaansche Unie geweest, hetgeen van iemand met zijn bekwaamheden geen verwondering behoeft te verwekken. Zijn taak van Directeur der driehoeksmeting in een land, welks uit gestrektheid men steeds onderschat, was verre van eenvoudig. Op geestdriftige wijze kon hij vertellen van de manier, waarop hij moeilijkheden had weten te overwinnen, hoe hij met een doel matige grafiek hier, met een rekenschema daar, de uitvoering van het werk mogelijk had gemaakt aan anderen. Wij hebben diep respect voor het werk van Dr. Van der Sterr. Wij zullen hem steeds in eerbied en genegenheid herdenken. J. M. Tienstra. Bladvulling. Op 1 Juli 1932 is een vierjarige studie voor landmeetkundig ingenieur ingesteld aan de Technische Hoogeschool te Stockholm. In den zomer van het derde studiejaar worden gedurende 25 weken 9i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 95