Van het Hoofd der Af deeling Hypotheken en Kadaster aan het Departement van Financiën. Dat het vijftigjarige bestaan der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde samenvalt met het halve-eeuwfeest van dit Tijd- schrift, is reeds een aanwijzing voor het enge verband, dat tusschen beide jubilarissen bestaat. In deze herdenkingsdagen is het echter gemakkelijk een meer doorslaand bewijs voor die verknochtheid te vinden. Velen toch zullen thans nog eens willen verwijlen bij de gebeurtenissen, die op de ontwikkeling der Vereeniging een blijvenden invloed hebben ge- had. Als van zelf zullen zij dan de reeds verschenen jaargangen ter hand nemen en ontwaren, dat hun van de eerste bladzijden af een scherp beeld van de wording en van den groei van K. en L. wordt geboden. Echter wil ik geenszins beweren, dat de taak, die het Tijdschrift zich heeft gesteld, daartoe beperkt is gebleven. Integendeel, het heeft zich een veel ruimer arbeidsveld geschapen. De opvolgende redacties, geschraagd door haar medewerkers, hebben van stonde af aan er met succes naar gestreefd, ook het wetenschappelijke ge deelte recht te doen wedervaren. Dat is haar in die mate gelukt, dat het volledige exemplaar van dit orgaan een voortreffelijk overzicht geeft van al het belangrijke, dat zoowel in ons land als in het buiten land op het gebied van de landmeetkundige wetenschappen en van de landmeetkundige techniek is tot stand gebracht. Dat het Tijdschrift, zijn naam getrouw, daarbij de vele vragen, die worden opgeworpen bij de toepassing der landmeetkunde in ons Kadaster, niet is voorbijgegaan, spreekt wel vanzelf. Belangrijke artikelen ik denk daarbij in de eerste plaats aan die van den eminenten Boer leggen daarvan het getuigenis af. Zoo is deze uitgave van de jubileerende Vereeniging voor allen, die met de landmeetkunde in aanraking komen, en in het bijzonder voor de ambtenaren van het Kadaster, een betrouwbare gids ge worden, die zelden tevergeefs zal worden geraadpleegd. 5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 137