Van den Voorzitter van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Bij het 50-jarig bestaan van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde wordt tevens herdacht het verschijnen gedurende een periode van 50 jaren van dit tijdschriftdaar de doelstelling van de vereeniging, n.l. „het bevorderen van de belangen van het Ka daster en het verspreiden van kennis van het Kadaster en de Land meetkunde", krachtens de statuten onder meer moet worden be vorderd door de uitgave van een tijdschrift. Nu de vereeniging oordeelde, dat er aanleiding bestond, het ju bileum feestelijk te vieren, mag men daaruit afleiden, dat de leden op die 50-jarige periode met tevreden stemmende gedachten mee- nen te kunnen terugzien. Of die meening gerechtvaardigd is, daarover zal de lezer zich, na het bestudeeren van dit jubileumnummer, een eigen opinie kunnen vormen. Als vaststaande kunnen wij echter aannemen, indien dit oordeel gunstig uitvalt, dat dit zeker in hooge mate mede te danken is aan ons tijdschrift. Daarin is niet alleen te vinden de geschiedenis van een halve eeuw ontwikkeling van de Landmeetkunde en van het Kadaster, maar te vens het voortdurende in het licht stellen van en strijden voor ver beteringen op technisch en administratief gebied. Wij leven snel tegenwoordig, maar zelfs een vluchtig doorblade ren van die eerbiedwaardige rij jaargangen leert ons reeds duidelijk inzien, hoe buitengewoon veel er in de geodesie en in ons dienstvak gedurende een halve eeuw is veranderd en verbeterd. Daarvoor wil ik slechts noemen: de moderne veldwerken de secundaire drie hoeksmeting inzicht in de waarde van het Kadaster als factor voor de rechtszekerheid van den grondeigendom de handleiding voor hermetingen de opleiding te Wageningen de verstrek king van moderne instrumenten de ruilverkaveling de ver beterde assistentie ten kantore en te velde. Deze verbeteringen zijn tot stand gekomen veelal tengevolge van 7

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 139