140 het streven en werken van onze vereeniging en dit vervult ons met een gevoel van dankbaarheid en bewondering voor diegenen, die haar in de afgeloopen periode geleid hebben, maar ook vooral voor diegenen, die, bij hun inspannenden werkkring, de ambitie hadden en den tijd wisten te vinden, het tijdschrift geregeld te doen ver schijnen om daardoor aan ons vereenigingsleven den noodigen im puls te geven. Daarom wil ik hier namens onze vereeniging den hartelijken dank uitspreken jegens alle redacteuren, die daaraan, sedert de oprichting, hun beste krachten gewijd hebben. Moge dit jubileumnummer de belangstelling vinden, die het zeker verdient en moge het aanleiding geven tot durende kennis neming van ons streven in steeds ruimer kring. Dat zou zeker de meest gewaardeerde huldiging zijn voor de op volgende redacties, welke er in geslaagd zijn, het tijdschrift te hand haven op het hooge niveau, waarop de eerste redacteur, wijlen de onvergetelijke I. Boer H.zn., het van stonde aan geplaatst heeft. Voor de jubileerende Redactie zou dit beteekenen de erkenning, dat zij met haar streven naar meer algemeenheid, om allen te bereiken die belangstelling hebben voor geodetische vraagstukken en voor de rechtszekerheid van den grondeigendom, op den goeden weg is. Veel blijft er nog te verbeteren op deze gebieden, nieuwe stroo mingen breken zich baan in de landmeetkunde en gewijzigde ver houdingen teekenen zich af onder haar beoefenaren. Allen, die hiervoor belangstelling gevoelen of er direct of zijde lings mee in aanraking komen, moeten daarom de Redactie steunen in haar streven, ook in de komende 50 jaar dit tijdschrift het lei dende blad op kadastraal en landmeetkundig gebied in Nederland te doen zijn. 8 (O. J. JONAS.) Voorzitter van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 140