144 gewone en buitengewone leden. Alleen landmeters van het kadaster en der domeinen in Nederland kunnen gewoon lid zijn, terwijl ieder, die wenscht mede te werken tot het doel, in art. la omschreven, buitengewoon lid kan worden. Verder werd toen bepaald, dat het bestuur gekozen wordt uit de gewone leden. Na deze statutenwijziging zijn in het land verschillende af deelin gen der Vereeniging gevormd. Wel was reeds in de statuten van 1884 de bepaling opgenomen, dat een gedeelte der leden zich tot een af deeling kon vereenigen, maar het zou tot het jaar 1914 duren, vóór de eerste afdeeling te Arnhem werd opgericht, spoedig gevolgd door meerdere. De afdeelingen hebben sedert dien getoond, een nuttige schakel in onze vereeniging te vormen, waarin de verschillende vraagstuk ken, welke onder de leden leven en die in de algemeene vergade ringen in bespreking zullen komen, op vruchtbare wijze worden voorbereid. Zij hebben bovendien den band tusschen de leden op krachtige wijze versterkt en vormen een deel van ons vereenigings- leven, dat we niet gaarne weer zouden missen. Gaan we thans na, wat de vereeniging in de vijftig jaren van haar bestaan heeft gedaan ter bevordering van de belangen van het ka daster, dan blijkt ons, dat zij voortdurend zeer actief werkzaam is geweest in het behartigen dezer zaken, welke haar leden zoo na aan het hart liggen. Op bijna alle jaarlijksche algemeene vergaderingen en in alle jaar gangen van het Tijdschrift werden belangrijke vraagstukken op dit gebied behandeld; tallooze acties zijn gevoerd. Groote belangstelling bestond uiteraard van den beginne af aan voor de verbetering van het kadaster, voor het zoogenaamde kada strale vraagstuk. Reeds bij de opening van de eerste algemeene vergadering in 1885 besprak de Voorzitter, de heer DeKoningh, de vraag: „Is voor een afdoende verbetering van het kadaster een wettelijke regeling wenschelijk?" Hij betoogde de wenschelijkheid van het regelen van het kadaster bij een WET, waarin de diensten, die deze instelling moet bewijzen, de verhouding tot andere administratiën en de ver plichtingen der ambtenaren omschreven zouden worden. In de eerste aflevering van het Tijdschrift zette de redacteur, de heer I. Boer Hzn., „Ons doel" uiteen en zeide daarin o.m.: „Het 12

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 144