147 De gestelde vragen: Is invoering van een kadaster met bewijskracht ten aan zien van de eigendomsgrenzen hier te lande wenschelijk? Zoo ja, is invoering daarvan met behoud van ons tegen woordig stelsel van hypothecaire boekhouding mogelijk en op welke wijze? Is, afgescheiden van de vraag omtrent de bewijs kracht bij vernieuwing de splitsing van het kadaster in een eigendoms- en een belastingkadaster wenschelijk? werden door deze vergadering met groote meerderheid bevestigend beantwoord. Vermeld dient hierbij te worden, dat de bijeenkomst door een groot aantal kadasterambtenaren werd bijgewoond. In 1901 werden de richtlijnen van onze Vereeniging nog eens uit voerig door de algemeene vergadering besproken en vastgelegd in de volgende Motie: De Vereeniging voor K. en L., vergaderd op 14 Oct. 1901, Overwegende, dat de propaganda voor hare beginselen krachtig moet worden voortgezet, en dat in de eerste plaats moet worden gestreefd: le. naar eene doeltreffende inrichting van het kadaster bij hermetingen, overeenkomstig de grondslagen gelegd in de vergadering van deze Vereeniging in 1888, van de Ne- derlandsche Juristen-Vereeniging in 1893 en van de Notari- eele Vereeniging in 1900; 2e. naar eene opleiding van toekomstige landmeters zoo wel in theoretischen als in practischen zin overeenkomstig de voorstellen aangenomen in de vergadering van deze Vereeni ging in 1891 en aangevuld in de vergadering van heden; van oordeel, dat ter bereiking van dit doel, beheer van het kadaster, bij voorkeur door eene afzonderlijke afdeeling „Kadaster en Hypotheken" aan een der Departementen van Algemeen Bestuur wenschelijk is, draagt aan het Bestuur op zooveel mogelijk in die richting werkzaam te zijn. Kort daarna richtte het Bestuur een uitvoerige Memorie aan den Minister van Financiën, waarin de oorzaken, welke de ontwikke ling van het Kadaster belemmeren, werden uiteengezet. Een en ander werd vervolgens in een audiëntie nog eens nader toegelicht. 15

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 147