150 noch met verschillende van de daarin voorkomende oordeel vellingen, Niet geschokt te zijn in hare meening omtrent de wen- schelijkheid van een kadaster met bewijskracht, voor welks technische uitvoering het tegenwoordige personeel voldoende ontwikkeling bezit." werd door deze vergadering met groote meerderheid aangenomen. Aan de Staatscommissie werd hierna meegedeeld, dat de ver- eeniging vasthield aan haar wensch tot invoering van een kadaster met bewijskracht. Gevolg van dezen strijd in eigen gelederen was, dat de redactie moest worden vervangen. Er diende nu te worden afgewacht, welke voorstellen de Staats commissie in haar Rapport zou doen. In een request aan den Minister (Juli 1915) drong het bestuur inmiddels nog eens aan op het tot stand komen van een Kadaster- wet, die zoowel de vernieuwing als de instandhouding op behoor lijken juridischen grondslag mogelijk zou maken. ,,A1 is het kadaster in de hermeten gemeenten zeker beter dan het oorspronkelijke, het voldoet niet aan de eischen, die aan een goed kadaster gesteld moe ten worden. Het fundament, de wettelijk geregelde delimitatie, ont breekt." „Niet alleen aan de vernieuwing, ook aan de bijhouding zal de gevraagde Kadasterwet aandacht moeten schenken. De verplich ting tot delimitatie zal zich ook moeten uitstrekken tot de door over dracht nieuw gevormde eigendomsgrenzen en het zal aanbeveling verdienen dezen maatregel niet te beperken tot die gemeenten, waar in het kadaster is vernieuwd, maar aanstonds voor het geheele Rijk in te voeren." Eindelijk zou dan de dag aanbreken, waarop naar het scheen het jarenlange streven der Vereeniging met succes zou worden be kroond. De Staatscommissie 1906 kwam in het voorjaar van 1916 gereed met haar werkzaamheden en haar Rapport bevatte o.m. een Ont- werp-Wet op de Grensregeling, waarin de beginselen van een be wijskrachtig kadaster tot hun recht kwamen. Ten minste even verheugend was de opdracht, door den Minister van Financiën gegeven aan den grooten voorvechter onzer Vereeni ging, I. Boer H z n. Hij werd als ingenieur-verificateur van het 18

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 150