151 Kadaster te Arnhem door den Minister belast met de uitvoering van de proefhecmeting der gemeente DIEREN. Tal van hermetingen waren in den loop der jaren reeds verricht, maar thans werd opdracht gegeven tot het nemen van een proef met de vernieuwing van het kadaster op de grondslagen, door onze vereeniging sedert haar oprichting in woord en geschrift verdedigd. Het nieuwe kadaster in Dieren werd ingericht als een gecombi neerd eigendoms- en belastingkadaster. Voor den heer Boer moet het wel zeer vreugdevol zijn geweest, eindelijk de gedurende lange jaren met zoo groote volharding ge propageerde beginselen in de practijk te mogen toepassen! De algemeene vergaderingen onzer Vereeniging, in 1916 en 1917 gehouden, waren natuurlijk hoofdzakelijk gewijd aan het Rapport van de Staatscommissie. Krachtig werd op spoedige invoering van de Wet op de Grensregeling, met terugwerkende kracht voor Die ren, aangedrongen. In 1918 kwam de hermeting-Dieren gereed en ter kennisneming van de uitkomsten hiervan belegde de vereeniging haar jaarver gadering te Arnhem. Er werden voordrachten gehouden door de heeren J. F. A. van Riessen over: Grensregeling", A. N. H amelberg over: „De inrichting van het nieuwe kadaster" en I. Boer H z n. over: „De beteekenis der uitkomsten van de proef- hermeting voor het toekomstige kadaster". Onverwijlde invoering van de Wet op de Grensregeling werd bepleit. De algemeene vergadering van 1920 bracht opnieuw uitvoerige gedachtenwisseling over deze zaak naar aanleiding van het door het Bestuur van K, en L. uitgebrachte rapport over Dieren. De heer J. M. H. Heines leidde de besprekingen in en ver dedigde de volgende stellingen: Vernieuwing van het kadaster door hermeting is nood zakelijk. De ontworpen Wet op de Grensregeling heeft bij de op making van het nieuwe kadaster der Gemeente Dieren aan den toets der praktijk voldaan. Het is gewenscht, dat deze Wet tot stand kome met terug werkende kracht ten aanzien van Dieren. In de latere jaren is de actie voor de invoering van deze Wet in onze Vereeniging eenigszins op den achtergrond gedrongen. De 19

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 151