158 die een onderzoek moest instellen inzake het vraagstuk van de sa mensmelting der dienstvakken van de Directe belastingen en der Registratie. De beantwoording van de aan de Commissie gestelde vraag: „of het noodig of wenschelijk is, de aan het Departement van Financiën bestaande afdeeling Hypotheken en Kadaster, welke thans tot de administratie der Registratie behoort, daar van af te scheiden en tot een zelfstandige administratie te maken" gaf aanleiding tot een breedvoerige gedachtenwisseling, waarbij zeer uiteenloopende meeningen werden geuit. Over de vraag: „Is het gewenscht, voor het geval de fusie tot stand komt, dat Hypotheken en Kadaster zullen worden gesplitst in een zelfstandigen geodetischen dienst en in een, onder de Be lastingen ressorteerenden administratieven dienst?" staakten de stemmen. Vervolgens werd het vraagpunt: „Is het gewenscht, voor het ge val de fusie tot stand komt, dat Hypotheken en Kadaster zullen worden gesplitst in een zelfstandigen geodetischen dienst en in een administratieven dienst, welke beide onder het dienstvak der be lastingen behooren te ressorteeren?" met op 2 na algemeene stem men bevestigend beantwoord. Het Bestuur van K. en L. ontvouwde zijn bezwaren hiertegen in een adres aan den Minister (December 1923) en de Vereeniging verklaarde zich later eveneens fel tegen de voorgestelde splitsing. Ook in volgende jaren was de reorganisatie van den dienst onder werp van besprekingen in de Vereeniging, waarbij wij de alge meene vergadering van 1925 noemen, welke zich uitsprak voor fu sie der dienstvakken Kadaster, Hypotheken en Grondbelasting. Dit stond in verband met de op 1 September ingestelde Proef- ALMELO, waar deze diensten tijdelijk in één hand werden ver- eenigd. In de latere jaren is de organisatie van onzen dienst voortdurend aan de orde geweest in de Vereeniging. In de jaren 1928—1930 ontwierp K. en L. voorstellen tot wijziging dezer organisatie, welke voornamelijk beoogden: vastlegging der districten en bevestiging der positie van den districtslandmeter. Deze voorstellen zijn door het Bestuur met kracht verdedigd, naar het zich laat aanzien echter zonder succes. 26

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 158