237 Uit een hypotheekacte, verleden voor denzelfden notaris, haal ik aan: In den tijd, waarin de beide acten werden gepasseerd, gold in 105 „IJsel in dato den negen en twintigsten July agtien hondert zes, blijkens trans- „port brief voor het geregt van het Hogeveen, in dato den zes en twintigsten „October agtien honderd zes gepasseerd, zijnde deze grond volgens verklaring „van den comparant-verkoper tot heden vrij van verpondingen en onbezwaart „van Hypotheek en andere lasten, hoe ook genaamd. „Verklarende de Comparant aankoper M. K. S. de voormelde grond alzoo van „den verkoper J. J. W. te hebben aangekogt en aangetast en zulks voor Een som- „ma van agt Honderd Guldens vrij geld, welke penningen de comparant ver- „kooper J. J. W. verklaarde reeds op den Eersten Meij agtien-hondert-en elf van „den aankoper M. K. S. ten volle ontvangen te hebben, doende hij comparant „verkooper alzoo van den voormelden grond bij deze cessie transport en over- „dragt aan den comparant aankoper in eenen vollen, vasten, steden en onherroe- „pelijken eigendom, om daarmee te kunnen handelen en wandelen als een waar „eigenaar met het zijne vermag te handelen, belovende dezelve te zullen wagten „en waaren voor alle evictie op en aanspraak als naar regten. „Aldus gedaan en gepasseerd ten kantore van den Notaris voornoemd en in „tegenwoordigheid van Hendrik ter Steeg, zilversmid en P i e t e r A n- „tonie de Lange, Apothecar, beide woonachtig te Hogeveen, Canton Hoge- „veen, hebbende in alle deelen de vereisten om als getuigen over deze acte te „kunnen staan en hiertoe expres verzogt, op den agtienden July van den Jaare „agtien-hondert en elf, en hebben de comparanten-verkoper en aankoper, benevens „de getuigen, na gedane voorlezing deze minute met mij Notaris, ten wiens pro- „tokolle dezelve berustende blijft, getekend." (Deze minute was niet geregistreerd, en gezegeld met een zegel van 24. te verbinden en hypothekeeren zijn huis, thans door hemzelve wor dende bewoond, staande in het Kerkenbosch te Zuidwolde, zwettende ten Noor den Jan Sn. en ten Zuiden Kerst J. staande bekend ten Kohiere der Verponding „No. 59. „Een akker bouwland, gelegen op den Ekel in de Markte van Zuidwolde, zwet sende ten Noorden Hendrik Arends P. en ten Zuiden Hendrik Alberts Z. „zijnde deze goederen bezwaard met de navolgende schulden, als zijn twee- „honderd vijf en twintig guldens aan de Diaconen van Zuidwolde, volgens ver zegelde obligatie in dato den zevenden Meij zeventienhonderd een en tagtig „voor het geregte van het Hogeveen gepasseerd, op welke obligatie door den „debiteur is afgelost Eene Somma van Vijf en Twintig Guldens. „Noch aan voormelde Diaconen eene somma van Hondert Guldens volgens „een geregistreerd handschrift in dato den twee en twintigsten Meij zeventien honderd een en negentig gepasseerd; verklarende voorts de comparant, nadat „dezelve door mij Notaris was gewaarschuwd voor de straffe op het Stellionaat „of bedrog en misleiding gesteld, geene andere schulden op voormelde zijne goe- „deren te hebben."

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 237