De landmeter van het Kadaster en de ruilverkaveling. J. J. GORTER, landmeter van het Kadaster te Zwolle. Aldus de sobere mededeeling op pagina 213 van jaargang 1924 van dit Tijdschrift, een mededeeling, die echter door een iets groo- ter lettertype verried, een belangrijke gebeurtenis te gelden. Inderdaad! Een in landbouwkringen lang gekoesterde wensch was na jaren lange propaganda en voorbereiding in vervulling gegaan. Ook de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde kon met groote vol doening de totstandkoming een er wettelijke regeling begroeten want ingevolge art. 29 dier wet, zou de landmeter van het Kadaster bijstand verleenen aan de voor elke ruilverkaveling te benoemen plaatselijke commissie. Hem was dus een aanzienlijk aandeel toege dacht in een werk van landbouwkundige strekking, maar in uitvoe ring overwegend kadastraal-landmeetkundig, zooals dat steeds door K. en L. en door vele harer leden in het bijzonder van den beginne af was voorgestaan. Tallooze bladzijden van ons Tijdschrift, van andere periodieken, memories en adressen van onze Vereeniging, leggen getuigenis af van dit streven en van het toegedaan zijn aan de ruilverkaveling in het algemeen. We zullen ons zelfs, als we daarvan iets willen mededeelen, ten zeerste moeten beperken. Indien we ons Tijdschrift van het begin af doorbladeren, zoeken 133 „Nadat op 29 October het ontwerp door de Eerste Kamer werd aangeno men, is in het Staatsblad n°. 481 ver schenen de wet van den 31 en October 1924, houdende bepalingen omtrent ruil verkaveling. Ingevolge K.B. van 22 November treedt zij in werking op 1 December 1924".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 265