271 Commissie. Een tweede gevolg van ons optreden in deze aangelegenheid was, het opnieuw aan de orde komen van het sinds 1891 hangend gebleven opleidingsvraagstuk, dat thans, onder den drang der om standigheden, aanzienlijk uitgebreid, aanleiding werd, dat wij in ver binding kwamen met het College van Directeuren der Rijksland bouwschool te Wageningen, waar op 18 Juli j.l. de kennismaking, die tot op dat tijdstip een nagenoeg louter schriftelijke was, door ons bezoek in een persoonlijke werd omgezet." We meen en thans te kunnen volstaan met enkele aanvullingen op het hierboven geciteerde. In 1899 opent de voorzitter de algemeene vergadering van K. en L. met een voordracht over cultuurtechniek en wekt de leden op tot inspanning aller krachten, want „voor een goed deel hebben wij het in eigen hand, in welke verhouding wij tot het geheele nieuwe dienstvak komen te staan". Op de volgende algemeene vergadering kan het Bestuur reeds melding maken van overleg met de Commissie „Ontginning" en ter algemeene vergadering van 1901 kan Hoffmann verklaren, dat het streven van K. en L. in landbouwkringen de aandacht heeft ge trokken en dat het wel vaststaat, dat de landmeter van het Kadaster bij de landverlegging medewerking zal verleenen. Naar aanleiding hiervan worden in dezelfde vergadering de in 1891 door K. en L. opgestelde eischen omtrent de opleiding herzien. Voor het pro gramma, zooals dat dan wordt aangevuld met cultuurtechniek, zij verwezen naar het artikel „De opleiding tot Geodeet-Kuituurtech nicus aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen" in jaargang 1901 blz. 318), welk artikel werd geschreven door Hoffmann in overleg met het Bestuur van de Vereeniging en ook reeds werd opgenomen in aflevering 6 van jaargang 1900 van het Tijdschrift der Nederlandsche Heide Maatschappij. Voor de algemeene Vergadering van 1902 zorgt het Bestuur weer voor nieuwe cultuurtechnische spijs, door middel van een voor dracht van A. J. van Schermbeek, leeraar aan de Rijksland bouwschool te Wageningen, over „Eene agronomische taak van een goed werkend Kadaster" en in 1903 wordt in de toekomstige bakermat van den landmeter, in Wageningen, vergaderd, aan welke bijeenkomst is verbonden een bezichtiging van de inrichtingen van 139

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 271