27 Van de overeenkomst tusschen partijen wordt door den civiel- landmeter een acte van grensregeling opgemaakt, terwijl een exem plaar van het veldwerk aan den kadastralen dienst wordt overge legd. Het zal niet moeilijk vallen van het veldwerk 2 doordrukken tegelijk te vervaardigen, zoodat de kad. dienst volledig met minuut en kopie wordt toegerust; de gemeente kan dan een kopie behouden en het gemeentepersoneel zal in staat zijn verloren gegane of ge stoorde steenen wederom op de juiste plaats te stellen. Tot den we genlegger behoort (art. 30 punt 3) een overzichtskaart op geen klei nere schaal dan 1 a 25000, waarvoor gebruik gemaakt kan worden van de topographische kaart. Of het zeer omvangrijke werk het ver vaardigen van een wegenkaart op schaal 1 a 1000 zal toelaten, zal van de omstandigheden afhangen. Wel zullen aan de wegen namen worden gegeven, zooveel mogelijk overeenkomende met die, welke in den volksmond reeds gebruikt worden. Het opmaken van acten van grensregeling betreffende de belangrijkste wegen, vordert op zich zelf al zeer veel tijd! Het volledig kadastraal inmeten van de kadsteenen en de hoek meting kunnen moeilijk van den civiel-landmeter gevergd worden; toepassing van de acten van grensregeling zal door den kadaster landmeter slechts sporadisch kunnen geschieden; hier ligt dus voor den veldassistent een ruim arbeidsveld open! Schreven Gedeputeerde Staten van Gelderland aan de gemeente besturen volledige medewerking voor bij door het Kadaster onder nomen pogingen om tot verbetering van bovengeschetste toestanden te geraken, ook de Wegenwet kan, hoewel dit volgens de letter niet beoogende, zoodoende toch het noodige bijdragen tot het tegelijker tijd tot stand komen van een juiste beschrijving van de door deze wet voorgeschreven gegevens, en van de door alle betrokken partijen zoo gewenschte en belangrijke vaststelling van den eigen domstoestand langs de wegen. Zutphen, October 1933. Literatuuroverzicht. W 12638, Hof Amsterdam, 18 Mei 1933. Een strook grond was oorspronke lijk op naam van een Gemeente gesteld, later krachtens een Raadsbesluit van 1904, door het laten overschrijven van een akte, geboekt op naam van een particulier.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 27