308 onderzoekingen, die hij zich had voorgenomen te doen met deze laatste verdeeling, heeft hij echter niet meer mogen verrichten; toch hebben voorloopige experimenten goede verwachtingen in uitzicht gesteld ten aanzien van de bruikbaarheid dezer laatste schepping. Op 8 October 1919 opende prof. Dieperink de lessen aan den Landmeterscursus. Het is als docent aan dezen cursus, dat hij in nauw contact stond met de beoefenaren van de landmeetkunde in ons land en het is in de herinnering van velen, en wel in de eerste plaats van zijn oud-leerlingen, dat hij zal voortleven als hun vroe gere leermeester. Vooral in het begin van den cursus was zijn taak als zoodanig verre van eenvoudig. Zelf enkele jaren te voren uit zijn practischen werkkring geroepen tot het geven van onderwijs, stond hij in dezen begintijd voor de moeilijke taak, leiding te geven en mede te werken aan het opbouwen van de studie voor landmeter aan den cursus. In zijn openingsrede bij den aanvang der lessen, zei hij aan het slot tot zijn toenmalige medewerkers, de heeren H. F. v a n Riel en mr. A. vanderDeure: „Uw taak is niet licht te achten, daar gij Uw weg zelf moet banen; zij zal Uw geheele persoon vorderen". Hij zelf heeft zich echter ook geheel gegeven aan de taak, die voor hem was weggelegd en, gedreven door zijn groote liefde voor de landmeetkunde, heeft hij zich met zijn gaven volledig in dienst van zijn ambt gesteld. Ziehier enkele van de markantste punten, die bij het overdenken van het leven van den overledene het eerst naar voren komen. Veel zijden van dit leven zijn hierbij echter onbesproken gebleven, zoo als het belangrijke werk als ingenieur bij de Rijkscommissie voor Graadmeting, als lid dezer commissie, als voorzitter van de Trian gulatiecommissie, enz. Het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeet kunde verliest in hem een trouwen medewerker. Wij mochten vele belangrijke mededeelingen van hem publiceeren, zoodat hij in sterke mate heeft bijgedragen tot het aanzien van onze periodiek. Wij zijn prof. Dieperink dankbaar voor alles, wat hij voor de belangen der landmeetkunde heeft gedaan. Hij ruste in vrede. T.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 316