321 Een scherpere formuleering der door het Kadaster te stellen eischen zal bij de vermelde reorganisatie noodig zijn, zoodat ook hieruit de urgentie van de eerder genoemde technische problemen blijkt. Uit de enkele vraagstukken, die ik hier heb genoemd, die, hoe wel waarschijnlijk de belangrijkste, niet de eenige zijn, blijkt ten duidelijkste welke de consequenties zijn van de ontwikkeling in de 50 jaren, die achter ons liggen. Het ziet er dus bij de viering van dit jubileum geenszins naar uit, dat de zaak der landmeetkunde in de toekomst voor moeilijkheden zal worden gespaard, of dat er een toestand van rust zal intreden. Toch geven de gebeurtenissen in den achter ons liggenden tijd reden tot tevredenheid en schenken het vertrouwen, dat in de toe komst bevredigende oplossingen zullen worden gevonden. Ik hoop, dat wij de noodige offers aan onze persoonlijke opvattingen en aan onze directe persoonlijke belangen zullen kunnen brengen, en ik hoop verder, dat wij elkander nog lang onder de vleugelen van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde mogen vinden in onze bereidheid naar onze beste krachten mede te werken aan het welzijn van ons vak. Literatuuroverzicht (Boekbesprekingen). Landmeten en Waterpassen, door F. W i n d. 3e druk. 1933. Uitg. N.V. v/h. Van Mantgem en De Does, Amsterdam, XII 357 blz., 388 fig. 15 X 23 cm. Prijs in linnen band f 7.90. In de voorrede bij dezen druk releveert de schrijver van dit „leerboek voor middelbare technici de bedoeling, die bij het schrijven van den eersten druk (1911) o.m. voorzat, „de grondbeginselen der theorie te geven voor studeerende bouw- en waterbouwkundigen, wier kennis de hedendaagsche norm niet of wei- nig overschrijdt. Dit, aan duidelijkheid wel iets te wenschen overlatende principe wordt bij den derden druk, aangevuld door de overwegingen: „le. dat op dit gebied thans van onze technici meer wordt gevraagd, dan voorheen, en 2e. dat, waar tal van gemeentebesturen, in verband met het maken van uitbreidings- en rioleeringsplannen, inrichten van een eigen grondbedrijf, enz., hiervoor specialisten in hun dienst nemen, vele onzer jongere technici zich inzonderheid in deze richting trachten te bekwamen." Dit laatste erkend zijnde, komt het boek ineens te staan in het brandpunt onzer

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 329