DIVERSEN. 342 Verslag van de viering van hei 50-jarig bestaan der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde op 19 October 1934 te 's-Gravenhage. Zoo behooren dan de schoone dagen der jubileumviering weer tot het verleden en rust op ons de aangename taak, hiervan een ver slag te schrijven. Deze taak is zoo prettig, omdat de herdenking van het 50-jarig bestaan van K. en L. in alle opzichten zoo buitengewoon geslaagd mag worden genoemd. TENTOONSTELLING. De jubileumviering ving op Vrijdag 19 October 1934 des morgens te 10.30 uur aan met de opening van de Tentoonstelling, die was georganiseerd in Pulchri Studio. Een groot aantal leden en belangstellenden was aanwezig, toen de Voorzitter, de heer O. J, J o n a s, in een korte rede het doel der expositie uiteenzette, n.l. om ter aanvulling van het gesproken en geschreven woord iets te laten zien van de kadastrale en landmeet kundige historie en tegenwoordige activiteit. Spr. bracht warmen dank aan de Jubileumcommissie, die zich geen moeite had ontzien, om deze tentoonstelling te doen slagen; aan de autoriteiten, die goedgunstig hadden beschikt op het verzoek zoo noodig archiefstukken en rijksinstrumenten te exposeeren en ten slotte aan de vele medewerkers, die ondanks den korten tijd van voorbereiding, kans hadden gezien, zulke belangwekkende inzen dingen te verzorgen. Met het uitspreken van de hoop, dat deze expositie er toe zou mogen bijdragen, het inzicht in ons werk en de waarde daarvan te verhelderen, opende de Voorzitter de tentoonstelling. De aanwezigen hadden hierna gelegenheid, de verschillende zeer interessante stands in oogenschouw te nemen, waarbij de inzenders zeer gewaardeerde voorlichting gaven. Zoowel op dezen dag, als op Zaterdag 20 October, mocht de tentoonstelling zich in een zeer druk bezoek verheugen en ieder was enthousiast over hetgeen daar te zien was. Het bezoeken van deze expositie was dan ook voor vak- menschen, zoowel als voor buitenstaanders, de moeite waard! Bij het binnentreden der zalen reeds, bleef men verrast even staan en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 350