35 Overbrenging van den Deutscher Verein für Vermessungs- wesen naar den Reichsstand des Vermessungswesens. De rijke inhoud van het ruim 600 bladzijden groote boek is door den schrijver op overzichtelijke wijze gerangschikt. De behandeling van de stof is bijzonder duidelijk, eenvoudig en levendig en daardoor hoogst animeerend. Suggestieve en sierlijke figuren verhoogen nog de frischheid van het geheel. De zakelijke origi naliteit van den schrijver maakt de bestudeering van zijn werk tot een groot ge noegen. Het boek bevat verder bijzonder veel instructieve vraagstukken, die met veel zorg gekozen zijn, waarvoor de schrijver aan zijn medewerker, den heer H. Herreilers, zijn dank betuigt. De uitvoerige bespreking van dit boek in dit tijdschrift moge zijn rechtvaar diging vinden in het feit, dat wij meenen, dat hierin nu net datgene wordt be handeld, wat de landmeter, voor het juiste begrip van zijn verdere wiskunde, van de hoogere algebra weten moet. Een degelijke bestudeering van deze stof zal hem een solied fundament verschaffen voor het kunnen begrijpen van de differentiaal- en integraalrekening. Principieele moeilijkheden zal hij dan waarschijnlijk niet veel meer ontmoeten. Wij bevelen dit boek met groote warmte in de belangstelling van onze lezers aan. T. In de ledenvergadering van 28 Mei 1933 te Berlijn, werd besloten de Deut scher Verein für Vermessungswesen (DVW) op 31 December 1933 te ontbinden en de gezamenlijke leden over te brengen naar den Reichsstand des Vermessungs wesens (RdV), die gesticht werd op 18 Mei 1933 met het doel, „das gesamte deutsche Vermessungswesen und den Vermessungsberuf, die beide bisher unter starker Zersplitterung gelitten haben, einheitlich neu zu gestalten, bei Unter- stellung unter eine zentrale oberste Reichsbehörde. Der RdV umfasst alle Be- rufsangehörigen arischer Herkunft und jeder Berufsvorbildung und -tatigkeit, einschliesslich der in der Berufsausbildung Befindlichen." Voorzitter is Vermessungsingenieur Martin Stump f, Gauinspekteur der N.S.D.A.P. De RdV behartigt wetenschappelijke en vakkwesties; voorts zijn alle vereeni- gingen van landmeters, landmeetkundigen, teekenaars, enz. opgegaan in den Deutscher Techniker-Verband (DTV), die de maatschappelijke en sociale be roepsaangelegenheden behandelt. Bij de ontbinding telde de DVW, die 62 jaar bestaan heeft, bijna 5000 leden. Tevens is van het door den DVW uitgegeven Zeitschrift für Ver messungswesen de 62e jaargang afgesloten. Het is te hopen, dat dit zeer belangwekkende halfmaandelijksche tijdschrift, welks complete verzameling jaar gangen (aanwezig in onze Bibliotheek) een nimmer feilende landmeetkundige encyclopedie vormt, de ontwikkeling der geodesie, in haar ruimste beteekenis, zal blijven bevorderen op de tot heden gevolgde wijze. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 35