36 Berichten. Bladvulling. Benoemd tot ontvanger der registratie en "domeinen, tevens bewaarder van de hypotheken, het kadaster, enz. te Brielle: A. J. W. Roest, ontvanger der reg. en dom. te Bolsward; te Sneek: R. Meursinge Reynders, bewaarder van de hyp. enz. aldaar. Benoemd, met ingang van 1 Januari 1934, tot ontvanger der directe belastingen te Rotterdam: A. G. Jalink, controleur der grondbelasting aldaar. Verplaatst, met ingang van 1 Januari 1934, de landmeters van het kadaster G. Berendsen van Eindhoven naar Nijmegen (werkzaam gesteld bij den dienst van de domeinen), L. Korver van Eindhoven naar Zwolle rvk, XV. van Aggelen van Eindhoven naar Assen; de teekenaars van het kadaster H. Fijlstra van Groningen naar Maastricht I, Me). E. M. H. Cartigny van Maastricht I naar Roermond, C. S. Schilte van Arnhem naar Maastricht I, Mej. B. T. Dijkstra van Maastricht I naar Utrecht, A. N. Lodder van Roermond naar Utrecht. Eervol ontslagen, met ingang van 1 Januari 1934: C. W. van der Sterr, hoofd opzichter-landmeter, hoofd van de onderafdeeling Landmeten van den Dienst der Publieke Werken van de Gemeente Amsterdam. Bij zijn afscheid op 23 Decem ber 1933 werd hij officieel toegesproken door Ir. L. Inckel, hoofdingenieur van Publieke Werken, W. Smit Jr., landmeter van het kadaster te Amsterdam en Prof. Ir. XV. Schermerhorn, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. In Europa met verlof aangekomen: H. A. XVagelmans, landmeter van het kadaster te Makassar, Schenkkade 226 's-Gravenhage. Verleend wegens zevenjarigen dienst, 9 maanden verlof naar Europa aan E. Mahler, kapitein van den Topografischen Dienst in Ned.-Indië, met ingang van 23 Mei 1934. Geslaagd voor het derde gedeelte van het notarieele examen: G. W. Bijlsma, teekenaar van het kadaster te 's-Hertogenbosch. Te Nuland is besloten tot ruilverkaveling van de „Nulanden" aldaar, groot ca. 176 ha. De uitgave van de „Allgemeine Vermessungs-Nachrichten" is door de firma R. Reiss G. m. b. H. overgedragen aan Herbert Wichmann, Bad Liebenwerda. Als Redacteur treedt thans op: Vermessungsingenieur Kurd Stawik. In plaats van iedere week, verschijnt dit blad voortaan, met een grooter aantal pagina's, drie keer per maand. ERRATUM: blz. 203 (jrg. 1933), r. 1 en 2 v. b.: „F. Henkei" en „Zwolle" moet zijn „H. J. Hennink" en „Brielle". 15 Januari 1934. H. Art. XII van „Instructies voor Landt-meters (dekreet van Maria Theresia van 15 Mei 1754): In consideratie dat het werek van den Landt-meter bestaet in eenen geduerigen ganck ende moeyelycken aerbeydt, en zal maer geobligeert zyn actuelyck ses uren daegs te wereken, daer inne begrepen het acces tot syn werek, ingevalle hy met den dag wort geëmployeert. (Tijdschr. v. Landmk. en Schattingsw. - Gent.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 36