365 tegen het einde de Voorzitter nogmaals sprak, hij zonder overdrij ving mocht constateeren, dat de jubileumviering in alle opzichten geslaagd was. Hij bracht warmen dank aan de jubileumcommissie, die zooveel tot dit welslagen heeft bijgedragen. Hij kon alleen de heeren Roborgh, Pieters en Glerum persoonlijk bedan ken, daar helaas door droeve omstandigheden de heeren prof. Schermerhorn en Joosten verhinderd waren, de herden king bij te wonen. Alvorens het samenzijn te besluiten, verleende de tafelpraeses, de heer Roborgh, nog het woord aan den heer H o r n i x. Op bui tengewoon humoristische wijze wist deze allen te boeien door zijn beschouwingen over het romantische meetverleden. Zoo werd dit feest met een brillant oratorisch vuurwerk besloten en wij vertrou wen, dat allen, die aan deze herdenking hebben deelgenomen, daar aan de meest aangename herinneringen zullen bewaren! Almelo, October 1934. De Secretaris, J. F. JONGEDIJK. NASCHRIFT. J. De afdeeling 's-Gravenhage van onze Vereeniging had zich nog tot taak ge steld, de herdenkingsdagen ook voor de Dames der leden aantrekkelijk te maken en zij is daarin voortreffelijk geslaagd! Wij twijfelen er niet aan, of de Dames zullen met even veel genoegen op deze dagen terugzien als de Heeren. Schouwburgavond (zeer tot leedwezen van de afdeeling speelde Fritz Hirsch niet in Den Haag), autotocht en tea in Royal werden zeer op prijs gesteld en vele Dames hebben er aan deelgenomen. En toen de Heeren zich na afloop der vergadering Zaterdagsmiddags in Royal bij de Dames voegden, getuigde de daar heerschende stemming wel voor het succes van de afdeeling! Het liet zich dan ook aanzien, dat het diner des avonds eveneens zou slagen en de 56 aanwezige dames en heeren zullen zeker wel willen beamen, dat deze „kadastrale familie-avond" in alle opzichten een waardig slot van de herdenking was. Het was een slot van meer intiemen aard en wij zullen hier dus geen verslag geven van de vele redevoeringen, welke ook hier gehouden zijn. Alleen willen we vermelden, dat de Voorzitter onder luiden bijval dank bracht aan de afdeeling 's-Gravenhage voor al hetgeen deze had verricht en aangeboden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 373