366 Verslag van de 5Iste Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden in «Pulchri Studio te 's-Gravenhage, op 20 October 1934. Aanwezig volgent He Presentielijst 106 leden: Van Aggelen. Alberda, Alferink, Arnold, Berendsen, G. S. J. v. d. Berg, Best, Brouwer, Bruins, Burger, Degenhart, Dejongh, Dik, Disselhof, Dogterom, Van Dijk, R. Dijkstra, Eefting, Eggens, Eisenga, Eisinga, Feringa, M. F. Ferwerda, Fortuin, Glerum, Greve, Griep, Van Groningen, Grooters, Guichard, Haasbroek, Hardorff, Harkink, H. C. Hartman, A. Heezemans, Heines, Henkei, Hennink, Hof, Hol, Hoogenboom, Hornix, Horst- mann, Houben, Hoving, Ilsen, R. Iwema, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jongedijk, Jonker, J. Kater, Kiers, Kikkert, Kloosterboer, Kluvers, De Korver, Krom, Man- dersloot, Meindersma, Van der Molen, Neuteboom, Nieuwenhuizen, Noltée, Mej. Nottelman, Nunnink, Ten Oever, Olie, Mej. G. Oostingh, Van Osch, Pentinga, H. J. Pieters, J. H. Pieters, Polêe, Poortman, E. Prinsen, L. G. Prinsen, Ragut, Rethmeier, Van Riessen, Rietsema, Roborgh, J. H. Sanders, Van der Schaaf, Scheffer, Schermerhorn, Schut, Schuurman, H. F. C. Smeulders, Smit, Staal, Stakman, Stoorvogel, Tepper, Tienstra, Verhage, Vermeulen, E. Visser, W. Visser, Van der Voort, De Wal, Warners, Van der Werff, De Wit, Wolthuis en Wolters. a. De Voorzitter, de heer O. J. Jonas, zegt in zijn openingsrede, dat het hem een genoegen is, zoovele leden het welkom te mogen toeroepen op dezen dag, volgende op de geslaagde herdenking van het 50-jarig bestaan onzer Ver- eeniging. Het jubileum gaf een gereede aanleiding het verleden nog eens op te halen en een overzicht te geven van het heden. Echter ook aan de toekomst moet worden gedacht, want wil een herdenking blijvende waarde verkrijgen, dan moet uit die herdenking een stimulans geput kunnen worden voor het streven in de komende jaren. Dit geldt te meer voor onze vereeniging, daar speciaal bij de beoefening van onze wetenschap men veelal niet kan volstaan met te voldoen aan de eischen van het heden, maar ten volle rekenschap moet worden gehouden met toekomstmoge lijkheden. De herdenking heeft ons wel doen beseffen, dat het verkrijgen van wettelijke bepalingen of wetswijzigingen voor veranderingen en verbeteringen van ons ka daster niet zoo licht te verwezenlijken zijn, maar ook, dat meer en meer het in zicht veld wint, dat bedoelde wettelijke bepalingen veel meer de wijze van proces voering zullen beinvloeden, dan dat zij de intrinsieke waarde van het Kadaster sterk zullen verbeteren. Deze waarde houdt echter ten nauwste verband met zijn technische volmaaktheid. In dit opzicht is het nuttig te kunnen concludeeren, dat de jurisprudentie langzamerhand, samengaande met de geleidelijk verbeterde techniek van ons vak, een anderen koers schijnt in te slaan en daarom moet dan ook de volle aandacht momenteel wel op de primaire technische zijde van het kadastrale vraagstuk gericht zijn. Naar uitbreiding van goede vastleggingen moet worden gestreefd. Er wordt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 374