371 De heer Roborgh geeft in overweging eventueel bij referendum de mee ning der leden te vragen. De heer Tienstra acht dit niet noodig. Het is geen belangrijke kwestie voor onze Vereeniging en alleen een zaak van financieelen aard betreffende een klein aantal exemplaren van ons Tijdschrift. Het voorstel wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. g. Bespreking van het rapport der Commissie-Fortuin, gepubliceerd in het Tijdschrift 1934 (3e afl.) g1. Motie der aid. Arnhem: De Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor K. en L. heeft met be langstelling kennis genomen van het rapport der Commissie-Fortuin, betref fende een in te stellen examen voor landmeetkundig assistent en stelt het nemen van een beslissing omtrent de wenschelijkheid en mogelijkheid van het invoeren van een dergelijk examen uit tot nader te bepalen datum. TOELICHTING: Het komt de afdeeling noodzakelijk voor om vóór tot het instellen van bovengenoemd examen over te gaan, eerst onder oogen te zien de eventueele reorganisatie der Vereeniging en het probleem van den civiel-landmeter. Deze motie wordt gesteund door de afdeelingen Utrecht en Zutphen. g2. Voorstel der aid. Breda: De afdeeling Breda stelt voor geen verdere stappen te doen ter uitvoering van het besluit der laatste Algemeene Vergadering betreffende de instelling van een examen voor landmeetkundige. TOELICHTING: Het ligt niet op den weg van onze Vereeniging om de instelling van een examen en het afgeven van diploma's voor landmeetkundigen, hierboven bedoeld, te bevorderen, maar op den weg van die diensten, die dergelijke ambtenaren speciaal noodig hebben; de uitgaven hiervoor zijn voor onze Vereeniging niet gemotiveerd. g3. Motie der afd. Groningen-Drenthe: De Vereeniging voor K. en L., onder dankzegging voor den omvangrijken arbeid door de Commissie-Fortuin verricht, spreekt als haar meening uit, dat het niet op haar weg ligt, een examen in te stellen, als bedoeld in het verslag van die Commissie. TOELICHTING: De Commissie gaat in dezen veel te ver; aan per sonen, die aan dergelijke exameneischen voldoen, heeft het kadaster geen behoefte. g4. Voorstel van het Bestuur. De Motie-Arnhem worde aldus geamendeerd aangenomen: De Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde heeft met belangstelling kennis genomen van het rapport der Commissie-Fortuin betreffende een in te stellen examen voor landmeetkundig assistent, en stelt het nemen van een beslissing omtrent het invoeren van een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 379