375 De Voorzitter zegt, dat het er om gaat: hoe moet de commissie worden samen gesteld? Het Bestuur prefereert, eerst eens in eigen kring een onderzoek te doen instellen. Dit onderzoek moet geheel vrijblijvend zijn en daarom is het inderdaad beter, dat de vergadering zich thans nog niet over de wenschelijkheid van reorga nisatie uitspreekt. De heer Schermerhorn heeft ook bezwaar tegen de zinsnede „gehoord de andere organisaties". K. en L. neme het initiatief voor overleg met de andere ver- eenigingen. De Voorzitter deelt, nadat het Bestuur zich heeft beraden, mee, dat het Bestuur het volgende voorstel doet: „De vergadering acht het gewenscht, dat een onderzoek worde inge steld inzake reorganisatie der Vereeniging en draagt het Bestuur op, de daartoe vereischte maatregelen te nemen Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen, nadat de afdeeling Zutphen haar voorstel heeft ingetrokken. i. Bespreking van de samenwerking met civiel-landmeters. Voorstel van het Bestuur: De Algemeene Vergadering draagt het Bestuur op, een commissie te be noemen, welke tot taak zal hebben, de samenwerking tusschen het Ka daster eenerzijds, andere diensten en civiel-landmeters anderzijds te bestu- deeren en daarover aan onze Vereeniging een rapport uit te brengen. De Voorzitter deelt mee, dat het Bestuur dit voorstel intrekt. De noodzaak, deze kwestie in studie te nemen, is ook buiten K. en L. gebleken. Ons is meegedeeld, dat de Regeering een Commissie zal benoemen om deze ma terie te onderzoeken, welke Commissie zal worden gevormd door de heeren Prof. Schermerhorn, A. N. Hamelberg, De Korver, Smit en Tien stra. Wij zullen dus moeten afwachten, tot welke conclusies deze Commissie zal komen. Het Bestuur zal trachten, contact met de regeeringscommissie te verkrijgen en zijn zienswijze in dezen aan de Commissie bekend maken. Wij vertrouwen, dat het rapport over deze zoo belangrijke zaken te zijner tijd openbaar zal worden gemaakt, opdat wij daarover onze meening kunnen kenbaar maken. Het intrekken van het bestuursvoorstel wordt zonder discussie goedgekeurd. k. Motie der afd. Groningen-Drenthe. Met het oog op den toestand van 's lands financiën spreekt de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde als haar meening uit, dat het voor den Staat voordeeliger is, voor afgestudeerden uit Wageningen de mogelijkheid te openen tijdelijk benoemd te worden tot veldassistent. TOELICHTING. De huidige methode van recruteering van veldassis- tenten uit Teekenaars heeft tot resultaat, dat men tegen groote onkosten (welke veilig op minstens f 2000 per v.a. geschat kunnen worden) aan een categorie van ambtenaren de beste krachten ontneemt en daaruit een nieuwe groep vaste ambtenaren schept, wier salaris ver zal uitgaan boven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 383