380 (Dr.); Th. Hemmes, Mesdagstraat 51 's-Gravenhage; J. G. Martel, Palmstraat 13 Utrecht. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat te Delft. Benoemd op arbeids overeenkomst, m.i.v. 1-8- 34 tot landmeetkundig ambtenaar 2e klasse: S. J. Schoen maker en H. E. W. Schut, civiel-landmeters te Hoogkarspel en Amsterdam; tot landmeetkundig ambtenaar 3e klasse: M. Hoogeveen-, tot teekenaar: L. de Graaf, J. L. Ploeger en J. A. Kruiderink. Topografische Dienst in Nederland. Ter tegemoetkoming aan een meer malen geuiten wensch om voor het wandelend en natuurliefhebbend publiek prac- tische, niet te dure, nauwkeurige kaarten beschikbaar te stellen, worden uit de nieuwste uitgaven der bestaande topografische kaarten voor verschillende plaat sen onopgeplakte, gekleurde wandelkaarten, met stevigen omslag en gevouwen in zakformaat 10 X 25 cm, samengesteld, zoo bv. op schaal 1 25000 van Leeu warden en omstr. (ƒ3. Stiens e.o. (ƒ3.— Soesterberg e.o. (ƒ2. 's-Gra venhage e.o. (ƒ1.75), Meppel e.o. (ƒ3.—), Giethoornsche Plassen (ƒ2.75), Amersfoort e.o. (ƒ4.50), Zwolle e.o. (ƒ2. Apeldoorn e.o. (ƒ2.—.), Arnhem e.o. (ƒ2.— Velp e.o. 1.— Oosterbeek e.o. (ƒ1.— Doorn-Driebergen e.o. (ƒ2.— Zeist e.o. (ƒ3. Baam e.o. (ƒ3. op schaal 1 50000 van Stiens e.o. 1.75), De Friesche Meren 4.Al deze kaarten zijn zeer geschikt voor wandelaars, ruiters, schaatsenrijders, padvinders en scholieren. Nadere inlichtingen bij den Top. Dienst, Prinsessegracht 15 's-Gravenhage, postrekening 103010. Eerste luit. G. A. van Kooten is m.i.v. 22-9-34 overgeplaatst bij het 6e Reg. Inf.; Eerste luit. T. van Popta is m.i.v. 1-11-34 benoemd tot kapitein bij den staf der inf.; S. Schoenmaker, tijd. leerling-topograaf is m.i.v. 22-7-'34 op verzoek ontslagen; K. B. Huizinga, civiel-landmeter te Wageningen, is m.i.v. 23-8-'34 als leerling-topograaf tijdelijk tewerkgesteld. Topografische Dienst in Ned.-Indië, Benoemd tot kapitein-adjunct bij het hoofdkantoor de kapitein R. Klomp en tot adj. brigadehoofd bij de Triangulatie brigade: E. A. Scharpff, adsp. adj. brig, hoofd. In Europa aangekomen met verlof de kapitein A. Kint, Victoria Hotel te Amsterdam, en de burg. ambt. belast met een off. betr. G. Erb, Münchhaldenstrasse 3 Zürich 8. Gepensionneerd de luit.- kol. R. E. P. Maier, 2e Oosterparkstraat 234 Amsterdam. Triangulatiedienst. Bevorderd tot res-kapitein bij het 2e reg. veld-art. de res.-luitenants voor speciale diensten C. Noltée en H. G. van Doorn, beiden land meter v. h. Kad. te 's-Hertogenbosch. Landmeterscursus, verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Overleden op 25-9-'34 in de Majellastichting te Bussum op 56-jarigen leeftijd: prof. ir. W. Dieperink, hoogleeraar in het landmeten, het waterpassen en de geodesie. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het examen na de eerste studie periode: T. F. de Boer, S. M. Meelker, M. te Nuyl, H. M. Overbeeke en G. A. van Wely. Andere berichten. Bij K.B. van 16-10-34 is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer O. J. Jonas, voorzitter van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Arnhem.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 388