381 Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft dr. ir. VR. Y. Croesen een gedenkboek samengesteld, dat een beknopte ge schiedenis geeft van deze organisatie in samenhang met de ontwikkeling van den landbouw in Nederland. Benoemd voor het tijdvak van 1-9-34 tot en met 31-8-35 tot hoofdassistent aan de Technische Hoogeschool te Delft bij het landmeten, het waterpassen en de geodesie: ir. H. van der Meulen. De ruilverkaveling van den Enter Esch onder de Gemeente Wierden 130 ha) werd op 20-9-34 met een groote meerderheid verworpen. Benoemd tot landmeter, bij de B.P.M. met bestemming voor Argentinië: P. J. Maureau, civiel-landmeter te Maarsseveen (m.i.v. 21-9-34)en tijdelijk, bij de Curafaosche Petroleumindustrie Mij. te Emmastad, Curasao: P. W. Joosten, civiel-landmeter te Wageningen. De controleur der Grondbelasting D. Kloeten, toegevoegd aan het hoofd van de controle te 's-Gravenhage, is verplaatst naar Rotterdam en aangewezen als hoofd van de controle aldaar; de controleur A. van Rijn, toegevoegd aan het hoofd van de controle te Leeuwarden, is verplaatst naar 's-Gravenhage en toegevoegd aan het hoofd der controle aldaar. Geslaagd voor het derde gedeelte van het notarieel examen: W. van Riessen, landmeter van het Kadaster te Rotterdam; voor het examen schoonschijven M.O.: B J. Lensen, teekenaar van het Kadaster te Zutphen; voor het eerste gedeelte van het door het P.B.N.A. te Arnhem afgenomen examen voor landmeetkundige: D. K. Bloemendaal, teekenaar van het Kadaster te Zutphen, A. Last te Sibbe bij Valkenburg, M. H. J. Romans te Beek (L.) en H. Schürmann, teekenaar van het Kadaster te Almelo. (Examinatoren voor dit examen waren de heeren: F. G. C. Rothuizen, W. R. Smits en G. G. Steemers.) Aan het vierde internationale congres voor Fotogrammetrie te Parijs (26-11-'34/ l-12-'34) en de daaraan verbonden tentoonstelling neemt de Nederl. Ver. voor Fotogrammetrie deel. Door de Ministers van Defensie en Waterstaat is een fi- nancieele bijdrage in de kosten der expositie toegezegd tot een max. bedrag van 150.—. Verder is medewerking en steun aangeboden door den Fototechnische Dienst van de K.L.M. en de firma G. de K on i n g h te Arnhem. Het secretariaat van de Ver. van Civiel-landmeters wordt voorloopig waar genomen door den heer K. van der Molen, civiel-landmeter, „Vredenheim" 't Joppe (Gld.) 21 November 1934. H. Nagekomen berichten. Overleden op 21 November 1934 in den ouderdom van 62 jaar: prof. dr. W. de Sitter, hoogleeraar aan de Universiteit te Leiden, directeur van de Leidsche Sterrewacht, lid (sinds 1923) van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Wa terpassing. In Europa aangekomen met verlof de landmeter C. van Haastert, Laan van Poot 116 's-Gravenhage. 26 November 1934. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 389