RECHT EN ADMINISTRATIE. 46 Eenige mededeelingen over het Zwitsersche Kadaster en het Kadaster in andere landen. Slot. 2. Het Kadaster in andere landen. TURKIJE. Toen 10 jaar geleden het Sultanaat viel en Moestafa Kemal Pasja President werd van de nieuw geboren Turksche Republiek, heeft hij op grootsche schaal een studiereis door Europa ondernomen, om op allerlei gebied het beste te zoeken, ten einde dit toe te passen in Turkije, tot heil van zijn eigen volk. In Zwitserland werd Moestafa Kemal zoo getroffen door de prachtinrichting van het „Grundbuch" en het „Vermessungswesen", dat hij besloot het „Schweizerische Zivilgesetzbuch", behoudens enkele noodzakelijke wijzigingen, in het Turksch te laten verlaten en in te voeren, wat dan ook is geschied. Tevens nam hij dadelijk eenige Zwitsersche landmeters mee, die oogenblikkelijk begonnen met de opmeting van Konstantinopel. Onlangs heeft de jonge republiek haar 10-jarig bestaan gevierd. Terwijl overal in Europa en Amerika malaise heerscht en werkloos heid, komt men daar haast arbeidskrachten te kort. Met ongekende energie is Turkije bezig uit te groeien tot een moderne cultureele Staat. De nieuwe hoofdstad Ankara in Klein-Azië heeft zich ont wikkeld van een klein dorpje tot een moderne stad met schitterende woonwijken. Maar ik wil niet verder afdwalen; U heeft dit alles in verschillende kranten, periodieken en illustraties kunnen lezen. ELZAS-LOTHARINGEN. Ook in Elzas-Lotharingen staat het Kadaster op een hoog peil. Ongeveer 33 is hermeten, terwijl met de rest wordt voortgegaan, veel met behulp van „Techniciens géomètres". (Lezing van den Heer H. Vermeulen, landmeter van het Kadaster te Arnhem, in de vergadering op 13 November 1933 van de afdeeling „Arnhem" van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde.) 1) Door het binnenkomen van nadere gegevens is dit gedeelte der lezing eenigszins omgewerkt en uitgebreid.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 46