48 uitgevoerd en St. n°. 75) en het Procés-verbal d'arpentage", de eigenlijke meetbrief. De kopie van het veldwerk vormt één geheel met de inhoudsbe- rekening; de minuut wordt langs een geperforeerden rand afge scheurd en apart als losbladig register bewaard. De meetbrief bestaat eveneens uit een soort St. 75, waaraan vast gehecht een extract plan. Het veldwerk wordt geteekend door partijen, den landmeter en den controleur l'ingénieur-géomètre diplome et le controleur du Cadastre). De andere stukken worden alleen geteekend door de betrokken ambtenaren. Evenals in Zwitserland blijft het moederperceel zoo lang moge lijk bestaan; een nieuw nummer gaat vergezeld van dat oude num mer als noemer van een breuk, waaruit het voor het grootste ge deelte ontstaat. De resten blijven het vroegere nummer behouden. Worden dus van de nummers 150 en 155 gedeelten verkocht en wel van 150 een grooter stuk dan van 155 en die gedeelten ver- eenigd tot nummer 227, dan wordt na den verkoop de nummering: 227 150, 1155 en (Duitsch systeem). Erg praktisch lijkt mij dit niet, terwijl ook de bovenbeschreven meetbrieven nogal wijdloopig zijn. De Zwitsersche Mutation" ver dient m.i, verre de voorkeur. De plans hebben de afmetingen 66 X 100 cm. Bij het afdrukken door middel van zinkdruk, worden de plans in twee deelen gesplitst. Van elk deel maakt men 4 afdrukken evenals bij ons en voor het zelfde doel. De „gemeenteplans" en „netteplans" worden in een atlas samengebonden per gemeente. Het grondboek (livre foncier) bestaat uit dubbelbladen (feuil- lets). Iedere „feuillet" is verdeeld in 3 afdeelingen (sections) en iedere afdeeling is onderverdeeld in kolommen als volgt: Section I: Propriété. Kolommen: 1. N°. d'ordre, 2. Cadastre, Section et N0., 3. Lieudit, 4. Contenance (ha-a-ca), 5. Nature de culture, 6. Valeur d'usage (fr.-c.), 7. du feuillet, 8. Inscriptions, 9. Observations. Section II: Charges et restrictions au droit de disposer. Kolommen: 10. N°. d'ordre, 11. Immeuble grevé, 12. Inscriptions, 13. Observations.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 48