RECHT EN ADMINISTR 5 niet lineair in A en B (de onbekenden). Men kan ze in een lineairen vorm krijgen door invoering van benaderde waarden 1 B voor A en B, doch ook door en als nieuwe onbekenden te beschouwen. Noemt men deze X en Y, dan worden de correctievergelijkingen Vi h X - Y - pi. Men berekent nu op de gewone wijze X en Y. Gevraagd wordt aan te geven op welke wijze bij deze laatste manier van werken de middelbare fout in de oorspronkelijke onbekenden A en B kan worden gevonden. Oplossingen worden gaarne ingewacht voor 1 Maart 1934 bij den redacteur van deze rubriek. T. Literatuuroverzicht (Boekbespreking). Eenige mededeelingen over het Zwitsersche Kadaster en het Kadaster in andere landen. 1Zwitserland. INLEIDING. Daar ik directe gegevens van maar drie Zwitsersche kadasterkan toren heb, kan ik U slechts een onvolkomen beeld geven van het ge- Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechnik, uitge geven door Prof. Curtius Müller te Bonn, 57e jrg., 1934. Eerste deel, gebonden Mk. 4.50. Verlag von Konrad Wittwer, Stuttgart. Ook ditmaal kunnen wij den kalender met genoegen aankondigen. Wij vinden er weer in de 135 blz. beslaande rubriek „Tafeln und Formeln" en een zeer uit gebreid hoofdstuk, waarin de nieuwste publicaties op landmeetkundig gebied zijn behandeld. De wijze, waarop de artikelen uit dit tijdschrift daarin zijn verwerkt, geeft groot vertrouwen in de nauwkeurigheid en volledigheid van de geheele rubriek. Aanschaffing van het keurig uitgevoerde, bijna 300 bladzijden bevattende werk is zeer aan te bevelen. H. (Lezing van den Heer H. Vermeulen, landmeter van het Kadaster te Arnhem, in de vergadering op 13 November 1933 van de afdeeling „Arnhem" van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 5