72 scher te Utrecht. Benoemd in de commissie voor het in April 1934 te 's-Graven- hage te houden examen voor teekenaar (Org., besl. Reg. en Dom. 1924, art. 73 punten 6—9), tot lid en voorzitter: Mr. H. Iwema, administrateur bij het Departe ment van Financiën; tot leden: J. W. Hoving en C. Noltée, landmeters te Zut- phen en 's-Hertogenbosch; tot lid en secretaris: F. Harkinklandmeter te Rot terdam. Topografische Dienst. Overleden te Bilthoven op 25-1-34 in den ouderdom van 62 jaar: P. M. Oversluys, oud-directeur van de Top. Inr., officier in de Orde van Oranje-Nassau. Benoemd tot hoofd van den opnemingsdienst: C. A. J. von Frijtag Drabbe, tot chef afd. hoogtemeting: Y. Steenstra, tot chef afd. teekenwerk: J. Boogerd, tot chef afd. triangulatie: J. H. Bramlage. Eervol ontslagen wegens opheffing zijner betrekking: R. C. Bakker, hoofd van den reproductiedienst. Topografische Dienst van het Ned.-Ind. leger. Overleden te Merano op 15-2-34 in den ouderdom van 85 jaar: G. B. Hooyer, gep. luitenant-kolonel. Ge plaatst, 24-1-34 van verlof terugkeerende, bij de triangulatiebrigade te Welte vreden, de kapitein H. J. de Jamaer. Eervol ontslagen m.i.v. 1-8-34 de luitenant kolonel R. E. P. Maierm.i.v. 28-3-34: J. H. Goossens, adj. brigadehoofd van de triangulatiebrigade, aan wien de pers. titel van hoofdambtenaar is toegekend. Landmeterscursus, verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Geslaagd voor het examen na de tweede studieperiode (diploma van landmeter), Ned. richting: W. F. van Beek, Th. W. Harmsen, H. Hommes, W. van Mameren en S. Riedstra; Ned.-Ind. richting: E. G. van Riet Paap en G. F. Witt (met lof); voor het eerste gedeelte van bovengenoemd examen, Ned. richting: D. P. Han- nema, A. G. M. van der Krogt, B. H. Rienks en C. Roggeveen-, Ned.-Ind. rich ting: L. ]ochem, L. de Vries en P. de Withvoor het examen na de eerste stu dieperiode: G. Bierma, W. de Groot en R. J. Rienks. Andere berichten. Overleden te 's-Gravenhage op 11-2-34 in den ouderdom van 42 jaar: Mr. W. W. Osinga, administrateur, hoofd van de afd. Domeinen van het Departement van Financiën. Benoemd m.i.v. 15-2-34 tot ingenieur bij de gemeentewerken te Haarlem, als chef van de afd. Gemeente-eigendommen, opmetingen en kadaster: Ir. F. Otte- vangers, adj.-ingenieur van gemeentewerken te Rotterdam. Bij het Departement van Justitie in Ned.-Indië worden o.a. de volgende maat regelen tot bezuiniging getroffen: wijziging van het systeem van overschrijving van vaste goederen en schepen, reorganisatie van het Kadaster. 24 Maart 1934. Leden en abonné's worden beleefd verzocht, hun contributies en abonne mentsgelden vóór 15 April a.s. te voldoen door overschrijving of storting op postrekening No. 202714 van de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde te Amsterdam. De contributie bedraagt voor gewone leden f 15.— (en f 1.— voor het jubileumfonds), voor buitengewone leden fó (en ev. een vrijwillige bijdrage voor het jubileumfonds). Abonnement niet- leden f 2.50.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 72