91 Directeur Gemeentewerken Voorburg: „Ik acht het van belang voor mijn dienst, dat een gelegenheid zal worden ge opend voor speciale opleiding voor landmeetkundigen, van welke gelegenheid door een deel van mijn personeel ongetwijfeld gebruik zal worden gemaakt". Directeur Gemeentewerken Vlissingen: „Zoolang de technische instituten en middelbare technische scholen het vak landmeten behoorlijk onderwijzen, acht ik een afzonderlijk diploma niet nood zakelijk". Directeur Openbare Werken Heemstede: „Vraag 5. Dat zij behoorlijke opmetingen kunnen maken en uitzettingen kun nen doen, die aanpassen aan het kadaster". Directeur Publieke Werken Bloemendaal: „Het volgen van een cursus, door Uwe vereeniging in te stellen, is aan te be velen". Directeur Gemeentewerken Gorinchem: „Ter voorkoming van een z.g. diplomajacht, komt mij de instelling van een af zonderlijk landmetersdiploma niet noodzakelijk, zelfs niet gewenscht voor, omdat daardoor de andere vakken worden geschaad. Wellicht ware de instelling van een cursus onder bevoegde leiding gewenscht; nadat een dergelijke cursus met goed gevolg is doorloopen, zou daarvan een gelegaliseerd certificaat kunnen worden afgegeven voor vrijstelling in dit vak voor zijn vakdiploma". Directeur Gemeentewerken Goes: lijkt het mij van belang, dat het hier zal betreffen slechts de grondbegin selen, zoodat een bouwkundig opzichter of opzichter-teekenaar vrij gemakkelijk met een paar jaren studie, het bedoelde diploma als „bijvak" zal kunnen behalen. Dit zal voor tal van middelgroote en kleinere gemeenten in zekeren zin een uit komst kunnen worden". Directeur Gemeentewerken Aalsmeer: „Ik zou verzwaring van de eischen voor het gewone opzichters-examen juister vinden dan specialisatie... Ik acht te ver doorgevoerde specialisatie, met als ge volg te groote eenzijdigheid der technici, een fout van dezen tijd en meen, dat specialisatie daarom alleen geoorloofd is voor zeer speciaal werk". Directeur Gemeentewerken Wormerveer: „Het diploma moet alleen worden afgegeven, indien de candidaten over prak tische bekwaamheid beschikken... Vraag 5. Het behoorlijk uitzetten en water passen van nieuw aan te leggen wegen en straten met daarin te maken kunst werken, het in cm nauwkeurig uitzetten, opmeten en in kaart brengen van door de Gemeente verkochte bouwterreinen, zoodat deze geheel overeenstemmen met de opmetingen van het Kadaster, die eerst later geschieden". Hoofdingenieur Provinciale Waterstaat Gelderland: „Vraag 5het aanpassen van deze opmetingen aan kadastrale gegevens...". Directie Wieringermeerpolder: „Vraag 4. Ja, mits een behoorlijke algemeene opleiding en een voldoende prak tische voorbereiding voor het behalen van het diploma wordt geeischt".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1934 | | pagina 91