100 Berichten. Bijlage van de Memorie van Toelichting-. Nadere specificatie van de besparin- gen vermeld in de Memorie van Toelichting. Afschaffing van de bladschrijvers op de hypotheekkantoren 100.000. Afschaffing van den afzonderlijken dienst der grondbelasting 55.000. Verschillende bezuinigingen bij den belastingdienst 60.000. Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing 5400. Over de drie laatste besparingen zijn in het Wetsontwerp en de Memorie van Toelichting geen nadere gegevens vermeld. Kadaster in Nederland. Overleden op 23-3-'35 te Arnhem in den ouderdom van 77 jaar, de oud-landmeter K. Crucq. Benoemd in de commissie voor het in de maanden April en Mei 1935 te 's-Gravenhage te houden eerste examen voor teekenaar van het kadaster, bedoeld bij art. 132$ van het Ambtenarenbesluit Be lastingsdienst, tot lid en voorzitter: Mr. H. Iwema, administrateur bij het Departe ment van Financiën; tot lid en secretaris: F. A. K. H. Penris, inspecteur der reg. en dom. bij het Dep. v. Fin.; tot leden: W. F. Caron, inspecteur der dir. bel., enz., toegevoegd aan den inspecteur der dir. bel. te 's-Gravenhage, en B. de Koning, onderwijzer te 's-Gravenhage. Verplaatst m.i.v. l-5-'35: H. van Leusen, landmeter, van Eindhoven naar Amsterdam; m.i.v. l-7-'35: H. A. van der Graaf, landmeter van Maastricht naar Eindhoven; m.i.v. 1-8-35: J. C. Droog, boekhouder van Roermond naar Maastricht; m.i.v. l-7-'35: J. G. Koren, boekhouder van Amers foort naar Rotterdam; m.i.v. l-3-'35: C. F. Oosterloo, boekhouder, van Rotter dam naar Amsterdam (techn. dienst). Eervol ontslagen m.i.v. l-5-'35: A. Ver meulen, teekenaar te Utrecht. Geslaagd voor het eerste examen voor teekenaar en m.i.v. l-6-'35 (alleen W. G. de Kreek en C. van der Zwalm m.i.v. l-7-'35) werkzaam gesteld op de bureaux van den landmeetk. dienst, de volgende rijkskler ken der D. B., enz. (met oude en nieuwe standplaats): H. Aiking, R. Bent hem en J. W. L. Botterweg, van en naar Amsterdam; H. Dorgelo van en naar Zut- phen; W. G. de Kreek van Eindhoven naar Alkmaar; H. Otte van en naar 's-Hertogenbosch; G. T. Teunissen van Lobith naar 's-Hertogenbosch; H. van der Vlist van Hillegersberg naar Rotterdam; D. de Vries, van en naar Groningen; J. van der Waals van Gouda naar Utrecht; C. van der Zwalm van Hillegers berg naar Eindhoven; en de volgende rijksklerken der reg. en dom.: C. H. Koop, van Almelo naar Roermond; A. W. A. J. Matzer van en naar Arnhem; C. P. van Stralen van Appingedam naar Groningen; H. van Zuilekom van Sneek naar Roermond. Meetkundige Dienst van de Domeinen. Verplaatst m.i.v. 1-3-35: W. Schlaepfer, teekenaar, van Nijmegen naar Leeuwarden. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Benoemd m.i.v. 1-4-35 tot teekenaar op arbeidsovereenkomst: H. Voordewind te 's-Gravenhage. Topografische Dienst. Wij ontvingen een catalogus van 58 bijzondere kaarten voor toeristen, scholieren, sportbeoefenaars, enz. Lezingen. Voor de Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie werden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 100