103 2. Driemaandelijksch Bericht betreffende de Zuiderzeewerken 1935/1. Arbeiten im Fortführungsdienst des österreichischen Grundkatasters. O 6. Smallfield: A method of setting out road sides. NZ 9. Kummer: Bei- trag zur Frage der Wiederherstellung der Standorte abhanden gekommener Po- lygonpunkte. Z 3, 4. Oppervlakteberekening. Bertschmann: Einfluss der Projektionsverzer- rungen und der Höhenlage auf das Flachenmass. S 1, 2. Kartografie Bachmann: Les déformations provenant du déréglage du pantographe. S 2. Hoogtemeting. Bertrand: Niveau a nivelle reversible avec prismes. J 173. Ruilverkaveling. Swart: De historische ontwikkeling van de ruilverkave ling in de verschillende landen van Europa en de uitvoering daarvan, beschouwd uit een landbouw-technisch oogpunt. Tijdschr. Ned. Heide Mij. 2^5. Schroder: Die Grundstücksumlegung der Stadtfeldmark Rheda. Z 6. Stedebouw. Ketter: Technik der Altstadtsanierung. A 4, 5, 7, 9, 10. Bachmann: Baulinie und Himmelsrichtung. S 4. Geschiedenis. K o c h Die Gemeindegrenzen und ihr historischer Wert. Met 20 kaarten. Mitteil. des Reichsamts für Landesaufnahme (Duitschland)4. Ont wikkeling van een geheimzinnig beroep; het landmeten een der oudste kunsten; de parallel landmeter-arts. Haagsche Post 4-5-'35. Aan het verslag over 1934 van den Landmeetkundigen Dienst ontleenen wij het volgende. Er werden 15 DP's, ongeveer 60 VP's, 40 hoofd- en 62 tusschen- punten geplaatst. De detailmeting in Sectie B is op enkele kleinigheden na vol tooid; die in Sectie C werd aangevangen door een vaste meetploeg, die ook in Sectie G werkzaam was. Van Sectie E zijn hoek- en lengtemeting en de tailmeting voltooid. Wegens de gebleken behoefte, op het terrein een zicht bare aanduiding te verkrijgen van de gemeentegrens tusschen Wieringen en Medemblik ter plaatse van de te stichten kern Wieringerwerf, is aldaar een drie tal hoofdpunten bepaald en berekend. Door berekening werden 2 snijpunten met deze gemeentegrens gevonden, welke op het terrein zijn uitgezet en verzekerd door gasbuizen ter lengte van ongeveer 1 m, zoodat het mogelijk is door het plaatsen van jalons na te gaan, welke der te stichten panden in Wieringen en welke in Medemblik zijn gelegen. De berekening der vaste punten in Sectie B werd voortgezet; de m.f. in de driehoekspunten varieeren van 0,5 tot 5 cm; de sluitfouten in de polygonen zijn voor de hoekcorrecties 1 tot 10cc; de lengtecorrec ties zijn aan schommelingen onderhevig tengevolge van temperatuursverschillen. Voor de Secties A, B en E werden 41 planblaadjes met coördinatenlijsten opge maakt. De bladen zijn m.b.v. de coördinatograaf aangelegd op schaal 1 a 2000. De kaarteering van 12 plans in Sectie A kwam gereed. 8 Mei 1935. F- H. Niet aanwezig in de bibliotheek van K. en L.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 103