DIVERSEN. 12 Verslag van het 5e Internationale Landmeterscongres gehouden te Londen van 18 tot 21 Juli 1934. Het 5e internationale landmeterscongres werd, evenals de beide voorgaande, dat van 1926 te Parijs en dat van 1930 te Zürich, in gericht door de Internationale Landmeters-Federatie. Als ontvan gende vereeniging trad op „The Chartered Surveyors' Institution". Deze vereeniging had een comité benoemd, dat met het bestuur der Federatie, het zoogenaamde Permanente Comité, het congres had voorbereid. In de regeeringswijk van Londen dicht bij het parlementsgebouw ligt in de Great George Street het gebouw van „The Chartered Sur- een vonnis, te vinden in N. J. 1934/1437. Daarin komt de volgende overweging voor: dat B het betwiste strookje niet heeft gekocht en hij daarvan dus ook geen eigenaar kan zijn geworden en mitsdien zijn beroep op van A (verkooper) afge leid bezit niet opgaat. De koopers B en C kochten de verpondingsnummers 262 en 266, zooals ze op de betrekkelijke meetbrieven waren begrensd. Het geval was analoog met het bekende Rotterdamsche. A had 2 aangren zende verpondingsnummers, welke hij verhuurde, maar een strookje van 266 was in gebruik bij 262. Zonder terreinsonderzoek waren kennelijk de akten opge maakt en overgeschreven met het bekende fatale gevolg. J. Poppens en Marwitz. Concentratie van wegenbeheer in de provincie Noord-Holland. Wegen 1934/20 en 21. Van den Akker. De kadastrale opbrengst als grondslag voor de gemeentelijke belastingen. Publieke Werken 1934/6. Go vers. Kan er samenwerking zijn tusschen gemeenten en ka daster? (Lezing gehouden voor de kringen van burgemeesters en gemeentesecre tarissen te Nijmegen en te Tiel) Weekblad voor Gemeentebelangen, 1934/43. De heer G o v e r s zegt, dat veel gemeentebesturen de meening zijn toegedaan, dat niet volstaan moet worden met een simpele vernieuwing van de wegenleg gers (ing. art. 55 van de Wegenwet), maar dat men moet trachten, ook den abominabel slechten eigendomstoestand langs de wegen in orde te maken, opdat men in de toekomst niet alleen alles zal weten inzake openbaarheid en onder houd, maar dat tevens vast zal staan, wie eigenaar is en waar de grenzen van de openbare wegen gelegen zijn. Hij wil de hieraan verbonden technische werk zaamheden en ook het opmaken van akten van grensregeling of processen-verbaal van delimitatie doen geschieden door in dienst der gemeenten staande civiel-land- meters, die hun metingen indienen bij het Kadaster, waar deze door kadastraal personeel toegepast worden. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 12