13 veyors' Institution"; hier was de hoofdzetel van het congres. Het gebouw bevat een paar prachtige vergaderzalen en een bibliotheek en getuigt van de welvaart van dit Engelsche genootschap, dat op gericht werd in 1869 en welks ledental thans ongeveer 8200 be draagt. De besturen van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen instituten der civiel-ingenieurs en der werktuigkundige ingenieurs hadden ook hun ruime lokaliteiten welwillend ter beschikking van het congres gesteld. De deelnemers. Door de Engelsche regeering waren uitnoodigingen gezonden aan de verschillende regeeringen, ook van de landen, wier vereenigingen niet bij de Landmeters-Federatie zijn aangesloten; langs dien weg waren vrijwel alle officieele landmeetkundige diensten bereikt. Als leden van de Federatie namen aan het congres deel de ver eenigingen uit België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Italië, Joego-Slavië, Nederland, Polen, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwitserland. (De eveneens aangesloten vereenigingen uit Lethland, Roemenië en Spanje hadden geen vertegenwoordigers gezonden.) Behalve uit de genoemde landen waren nog deelnemers aanwezig uit Argentinië, Chili, China, Duitschland, Griekenland, Lithauen, Mexico, Nicaragua, San Salvador, Vereenigde Staten van Noord- Amerika, en verder uit de Engelsche Dominions en Koloniën. Onder de deelnemers werden opgemerkt, behalve de oprichters der Federatie, S. Roupcinsky België) en R. Danger (Frankrijk), en haar bestuursleden en bestuursleden van de aan gesloten vereenigingen, vele chefs van kadastrale diensten, als J. Baltensperger, directeur van het Zwitsersche kadaster, O. Bagger-Jörgensen, directeur van den technischen dienst van het Zweedsche kadaster, Th. D r e u x, chef van den landmeet kundigen dienst van het Fransche kadaster, B. Dabrowski, chef van het kadaster in Polen, K. Hendriksen, afdeelingschef aan het Ministerie van Landbouw in Denemarken, Dr. Z. Kralj, di recteur van het kadaster in Joego-Slavië, chefs van geodetische of topografische diensten, als generaal H. Winterbotham, directeur van de „Ordnance Survey" in Enge land, kolonel T s a o Mo, directeur van den geodetischen dienst in China, en professoren in de geodesie als Dr. Kohlschütter, directeur van het Geodetisch Instituut te Potsdam, Dr. C. F. Baeschlin

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 13