155 Literatuuroverzicht (Boekbesprekingen). Berichten. Aan het eind van het jaar 1934 werd de organisatie van den technischen dienst van het Kadaster geheel gewijzigd door de algeraeene instelling van Bureaux van den landmeetkundigen dienst. Hierdoor is een einde gekomen aan de gedurende verscheidene jaren door K. en L. gevoerde actie voor den onzerzijds wenschelijk geachten organisatievorm, van welke actie vorige jaarverslagen voortdurend blijk gaven. In H. O. n°. 78 heeft het Bestuur naar aanleiding van het invoeren van de nieuwe organisatie eenige beschouwingen geplaatst en daarbij een beroep gedaan op eensgezinde samenwerking en onderling vertrouwen tusschen de landmeters- hoofden van bureaux en de districtslandmeters. Op uitnoodiging van de Belgische Maatschappij van Landmeters werd het Con gres van die Vereeniging op 29 en 30 Juni 1935 te Brussel bijgewoond door ons bestuurslid den heer Glerum. Waar bij ons Jubileum in 1934 genoemde Ver eeniging vertegenwoordigd was door den heer Van Hoecke, heeft ons Be stuur gemeend, aan bedoelde uitnoodiging gevolg te moeten geven. Almelo, Juli 1935. De Secretaris J. F. JONGEDIJK. Proceedings of the fifth Congress of the International Federation of Surveyors, held in London 1934. 447 biz., 14 X 22 cm, geb. Dit keurig uitgevoerde boekwerk met 24 illustraties bevat achtereenvolgens een voorrede van den President van de Federatie; de samenstelling van het Perma nente Comité en van de Commissie, die het congres georganiseerd heeft; de lijst van deelnemers; den dagrooster; verslagen van vergaderingen, plechtigheden, uit stapjes en officieele redevoeringen en een keuze (40 stuks) uit de ingediende rap porten. De samenstelster van het Rapport betreurt, ze niet alle te hebben kunnen herdrukken; ons spijt het, dat ook het rapport van prof. Schermerhorn: General Exposition of innovations as to instruments and methods in surveying since 1930, niet is opgenomen. Wegens de belangrijkheid van vele der ge noemde rapporten, bevelen wij de lezing er van aan. Het boek besluit met de Statuten van de Federatie. F. H. Rapport van de Commissie in zake samenwerking van den Land meetkundigen Dienst met Particuliere Landmeters. 32 blz., 17 X 24 cm, gec, 's-Gravenhage 1935. Verkrijgbaar bij de Algemeene Landsdrukkerij. Dit zeer belangrijke rapport ontvingen wij bij het ter perse gaan van deze aflevering van het Tijdschrift, zoodat wij moeten volstaan met de aanbeveling, het rapport bij de postkantoren of den boekhandel te bestellen. F. H. Kadaster in Nederland. Benoemd tot teekenaar in vasten dienst m.i.v. 1-7- 35 de op blz. 131, jg. 1933 van dit tijdschrift vermelde tijdelijke teekenaars en m.i.v. 16-7-35 de op blz. 132, jg. 1933 vermelde. Verplaatst m.i.v. l-9-'35 de landmeter

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 155