156 A. Olie van Amsterdam naar Alkmaar; m.i.v. l-8-'35 de landmeter P. Feringa van Almelo naar Enschede (hermeting); m.i.v. 1-1-36 de boekhouders J. H. Fricke van Leeuwarden naar Deventer en W. van Dalen van Nijmegen naar Gorinchem; m.i.v. 1-11-'35 de boekhouder S. Mink van Groningen naar Middel burg; m.i.v. l-7-'35 de teekenaars M. Hakkert van Almelo naar Enschede (her meting) en mej. A. H. Boekei van Amsterdam naar Alkmaar. De Rijksklerk der D. B. W. G. de Kreek is m.i.v. l-7-'35 niet verplaatst van Eindhoven naar Alk maar, doch naar Hoorn. Uitgesteld tot l-10-'35 de verplaatsing van den land meter H. A. van der Graaf van Maastricht naar Eindhoven. Eervol ontslagen m.i.v. 1-9- 35 de hypotheekbewaarder A. M. van der Heiden te Haarlem; m.i.v. 1-8- 35 de hypotheekbewaarder T. Jansen van Gelder te Assen. Verplaatst de hypotheekbewaarder L. G. J. H. Hamelberg van Utrecht naar Haarlem. Benoemd tot hypotheekbewaarder te Leiden: J. ter Laag, ontvanger der reg. en dom. te Schiedam. Eervol ontslagen m.i.v. l-7-'35 de landmeter J. Roelof sen te Utrecht. Kadaster in Ned.-Indië. In Europa aangekomen met verlof de landmeters R. Roelof s. Dorpsstraat 200, Oosthuizen (N.H.) en H. C. Hoekstra, De ven ter straat 130, Apeldoorn. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. M.i.v. 15-1-35 is aangesteld als teekenaar op arbeidsovereenkomst C. G. R. Hommes te 's-Gravenhage. Topografische Dienst in Nederland. M.i.v. 16-7- 35 is benoemd tot chef van de drukkerij in vasten dienst W. R. Draisma. Topografische Dienst in Ned.-Indië. Hier te lande met verlof aangekomen de kapitein H. E. van Hogezand, Van Bevemingkstraat 17, 's-Gravenhage. Grondbelasting. Benoemd tot ontvanger der dir. bel. te Delft, de controleur van Houten te Breda; te Lochten, de controleur H. O. Willemsen te Zwolle; te Groenloo, de controleur A. G. van den Hout te Almelo; te Medemblik de adjunct-controleur L. J. in 't Veld te 's-Hertogenbosch. Ruilverkaveling. Op 8-7-'35 vond de stemming plaats, bedoeid in art. 23 van de Ruilverkavelingswet, in zake het blok Terschellingter grootte van 819,0061 ha. Het aantal stemgerechtigden bedroeg 662. Tegen stemden 343 personen, een op pervlakte vertegenwoordigende van 452,0285 ha, zoodat niet tot ruilverkaveling werd besloten. Landmeterscursus. Geslaagd voor het examen na de tweede studieperiode (diploma van landmeter), Ned. richting: A. G. M. van der Krogt; Ned.-Ind. richting: W. F. H. Waersegers', voor het examen na de eerste studieperiode: M. J. te Nuyl en A. J. Wijtema. Gemeente Epe (G.). Benoemd m.i.v. l-6-'35 tot landmeter in tijdelijken dienst: A. G. M. van der Krogt, civiel-landmeter te Arnhem. Curasao. Ter beschikking gesteld van den Gouverneur om te worden be noemd tot landmeter voor de inrichting en bijhouding van een kadaster: J. Pol man, civiel-landmeter te Enschede. M.i.v. 1-8- 35 zal te Zwolle een landmeetkundig bureau worden geopend onder leiding van K. E. Renkema, civiel-landmeter te Holwierde. Zie vervolg op blz. 3 van den omslag.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 156