16 De eigenlijke arbeidstaak van het congres lag in de werkcom- missies. Deze waren vijf in aantal. De traditie van Parijs en Zürich was bij de werkmethode en indeeling der stof gevolgd. Na afloop van de genoemde openingszitting verdeelden de congressisten zich over die commissies. Voor elk dezer waren in de vereenigingen van de Federatie op het vasteland geschikte krachten gevonden voor voorzitter en rapporteur-generaal, een Engelschman fungeerde in elke commissie als secretaris, bovendien was er voor elke commissie een tolk. Den volgenden dag beraadslaagden de commissies in den voor- en in den namiddag, en op Zaterdag 21 Juli van 911 uur v.m. voor het laatst, om de conclusies der besprekingen te formu leeren. Onmiddellijk daarna had de plenaire slotzitting van het con gres plaats. Daarin brachten de voorzitters der commissies ver slag uit. Vermeld dient nog te worden, dat aan het congres was verbonden een kleine tentoonstelling van kaartwerk, omvattende zoowel Euro- peesche landen als Britsche Dominions. De feestelijkheden. Des Woensdagavonds werden de congressisten namens de Ko ninklijke regeering ontvangen in Lancaster House door den Minister van Arbeid. Op Donderdagmiddag was er een autotocht door groot-Londen met tea te Richmond en 's avonds bood de Engelsche vereeniging den leden van het Permanente Comité en den functionarissen in de commissies een diner aan in Mayfair hotel en tegelijkertijd aan de dames een diner in Savoy hotel. De feestelijkheden culmineerden op Vrijdagavond in de receptie, gehouden in Guildhall door den Lord Mayor en de Sheriffs van de stad Londen, welke receptie Z. K. H. Prins George met zijne tegen woordigheid vereerde en waaraan ook de Minister van Buitenland- sche Zaken, Sir John Simon, deelnam. Het afscheidnemen van de gastheeren en van de congressisten onderling vond plaats op Zaterdagmiddag na een tuinfeest in het park van Hampton Court Palace. Onnoodig te zeggen, dat de schitterende ontvangsten die aan dit congres waren verbonden en die de werkzaamheden op de meest aangename wijze afwisselden, door de buitenlanders hoogelijk wer den gewaardeerd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 16